Onko pullo puoliksi tyhjä vai täynnä?
Kemijärvi galluppi
gallup
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Pullo on vielä täynnä mutta se alkaa illan kuluessa vaeltumahan... Aamulla voipi olla tyhyjä.
Pullo on miltei tyhjä ja eukolla hame korvissa.
Nyt on kassit tyhjinä ja vaimolla hymy korvissa.
kyllä pullot on tyhjiä,
juotettu sairaalle vanhukselle
toivossa että saatas hautaan ja rahat jakoon.
terv:Läskiämmä
Minulla on pullot jäänyt jo pitempään viinakauppaan täysinäisinä, - Sinun ostettavaksi...
-Ehdoton raittius on hyvin kallisarvoinen ihmislajin ominaisuus.
Raittiuteni ei ole vain 100 päivän pinnistys, -vaan jo pysyvä olotila.
Vesikannu täytetään päivittäin, samoin mehua tarpeen mukaan, ei muuta. Piimää purkista.
Hyvin näkyy vastauksista millä tasolla osa Kempan porukkaa elämäänsä suorittaa. Elämän läpi mennään perustarpeet tyydyttäen, kovin ei ole kauhalla älyä saatu, kun ei tuollaista kysymystä kyetä oikein ymmärtämään. Tuuri on siis käynyt kun tänne synnytty, täällä pärjää yksinkertaisetkin.
Kyllä ymmärretään, mutta onko se kännääminen joku järjen mittari. Parempi elämä löytyy kun aivot toimii raittiina, niin ymmärtääkin vastauksen!
Tuossa onkin tyypillinen yksinkertainen, kännäämisestä puhuu, kun ei ymmärtänyt mitään aloittajan kysymyksestä.
Niin kyllä aloittaja kysyi, hahmottaako Kemijärveläinen maailmaa negatiivisuuden, vai positiivisuuden kautta ? Se pullo on asiassa vain mielikuva. Täällä tomppelit puhuu sitten raittiudesta tai juopottelusta, on kyllä kokolailla hönö-porukkaa, olet kommentissassi harvinaisen oikeassa.
Kievarissa oli tänään hyvää ruokaa, maa-artisokka-keitto ja kasvispizza. Tuli syötyä, ettei enää jaksanut etes maistaa käristystä. Kuitenkin toivon enempi paikallista pöperöä, ainakin kala ja myöskin liha tarvis olla lapista.
Ja pottuna vaan Lapin puikulaa, lihana vaan poroa ja kalana Kemijärven haukea.
Kemijärven hauesta saa vain peräsuolen täyteen matoja
Perunaa porkkanaa lihaa muikkuaa siikaa kuhaa mansikkaa rieskaa kaikkea on.
Haukiburgeri, nam.
Toivottavasti tänäkin kesänä torilla.
Sunnuntaina lähen hakee Tallinnasta Vapun ja koko Kesän olut ja väkevät juomat ja jotain ruokaakin .Esim. nelosta 5,2% laatikko 24 x 0.33 12 euroa.Alkosta sama maksaa 47 euroa.
Siitä ko laskee niin matkakulut omalla autolla kattaa helposti.Ei veroja Suomeen.
Siinä onkin oikea veronkiertäjä sika, tuollaisia pitäisi porata porkkanalla pyllyyn, siinä tulisi sian vinkunaa sitte.
Eikö mene jakeluun että tämä on minun verosuunittelua.Samaa harastavat isot
yritykset esim. lääkäritalot kierrättävät rahat ulkomaille.Sanovat sitä verosuunnitteluksi.
Siis ei veroja Suomeen.Kippis.
Nyt VAPPU painaa päälle.Aaah ko alkaa olut ja drinkit maistuu.Täytyy tehä musta ryssä aluksi.
Aloitan VAPUN jo tänään siis PITKÄN JANON kautta.
Ps. Ostin Tallinnasta 650 eurolla olutta,likööreita.Vaaleaa rommia,katkeroita niin ja VODKAA 7 litraa.Kippis.
Pullomme ovat täynnä, mutta ne ovat täynnä vissyvettä, kuten Nurmikummulla. Kannatamme raittiutta alas viina!
Pullo on täyttävaille puolillaan, ja puolta vailla täynnä...