MUISTAKAAPAS ÄÄNESTÄÄ, JA ÄÄNESTÄKÄÄ OIKEIN !

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halla-ahon_äänestäjä

      Tästä se lähtee Late vielä on viiden sentin pino vaalimainoksia jakamatta, jaan vain kädestä käteen että teho on kovempi eli samalla selitän mistä tässä on kysymys (EU tuo TOUKOKUUSSA MÄÄRÄYKSEN PAKKOMAMUTUKSESTA SUOMEEN joka vie hyvinvointivaltion slummiin) ja ennen kaikkea mistä ei ole kysymys (MIKÄ ON LEIKKAUSLISTA LÄSSYN LÄSSYN)

      Yle on aina ollut diktatuurioppien tukija, 1930-luvulla YLE tuki natseja, 1950-luvulla kommunisteja ja Hertta Kuusista, Otto Villen tytärtä, Moskovassa elänyttä maanpetturipomoa ja 1970-luvulla Yle tuki taistolaisia. Nyt Yle etsii neuvostovastaisia eli islamista varoittavia. Ylen toimittajilla yli-ihmiskompleksi, jossa ne luulevat tietävänsä asiat paremmin kuin kansalaiset, heikon ammattitaidon omaavat epäselvin poliittisin perustein valitut Yle-läiset lässyttäjät eivät selviä kansalaisten kanssa uutiskilpailussa enää internet-aikana.

      Yleisesti harhautusmedia kirjoittaa, että vaalivoittajaa ei maanantaina naurata, tämä on roskaa. Ajatus harhauttajilla on tietenkin se, että on niin paljon ongelmia. Tämä on roskaa, koska pääasia on toiminta EU:ssa ja lopettaa tukipaketit, Kreikan tukeminen ja ennen kaikkea estää. EU-komission ajama pakkomamutus Suomeen http://www.taloussanomat.fi/kolumnit/2015/04/18/maanantaina-ei-naurata-vaalivoittaja/20154836/145

      On arveltu, että EU-komission määräys pakkomamutuksesta Suomeen tehdään nyt toukokuussa

      Yleisesti harhautusmedia kirjoittaa, että Soini pyrkii ulkoministeriksi, tämä on roskaa. Ajatus harhauttajilla on tietenkin se, että Juha Sipilä on johdossa. Soini pyrkii pääministeriksi ja muodostamaan hallitusohjelman. Muu on median harhaista pelleilyä ja laimentaisi toiminnan.

      Kaikkein pahin harhauttaja on YLE, joka metsästää neuvostovastaisia eli muhamettilaisen mamutuksen vastaisia ja YLE kiihottaa vaikenemalla punavihreässä kuplassa operoivia anarkisteja hyökkäykseen Perussuomea vastaan.

      Ihan viime päivinä Yle on vaiennut Halla-ahoa vastaan tehdyistä hyökkäyksistä ja muslimien tekemistä kristyttyjen murhista Välimeren pakolaislaivassa. Pakolaisista Yle käyttää nimeä harhautusnimeä siirtolaiset, lukutaidottomista sossuun pyrkivistä jotka saatuaan kansalaisoikeudet, alkavat vierailla kotimaassaan ja lähettävät sinne sossurahojaan epämääräisiin kohteisiin, jotka voivat olla terroristisia

      Vilhelm Junnilan vaalijuhlassa ANARKISTIT HYÖKKÄSIVÄT HALLA-AHON KIMPPUUN SELKÄ TANASSA https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuttoseminaarissa-vedottiin-alkaa-tehko-ruotsin-virheita-alkaa-kulkeko-ruotsin-tieta/ Tilaisuuden alku viivästyi mielenilmauksen vuoksi. Jussi Halla-aho (ps.) ehti pitää esitystään vain hetken, kunnes muutama mielenosoittaja nousi seisomaan, käänsi esittäjälle selkänsä ja suuntasi iskulausekylttejään kohti kameroita. Turvahenkilöstö saattoi protestoijat ulos salista. Tilaisuuden oli järjestänyt kansanedustajaehdokas Vilhelm Junnila (ps.)

      Vilhelm Junnila, Varsinais-Suomi, nro 76, työnjohtaja, eduskunta-avustaja, Naantalin kaup.valtuutettu, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/vilhelm-junnila http://vilhelmjunnila.fi/ https://www.facebook.com/vilhelmjunnila.fi VIDEO http://vilhelmjunnila.fi/ehdokasvideo-julkaistu/ https://www.youtube.com/watch?v=VnTWsrs2NAM http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/varsinais-suomi/ehdokkaat/5745 Jussi Halla-ahon suosittelema ehdokas http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/

    • Halla-ahon_äänestäjä

      VIIMEINEN PURISTUS ÄÄNET KOTIIN, KAIKKI ÄÄNESTÄMÄÄN, VIE KAVERISIKIN
      huhtikuu 18, Otetaan voitto kotiin!
      https://www.suomenuutiset.fi/otetaan-voitto-kotiin/
      Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini ja puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo patistavat suomalaisia äänestämään. Eduskuntavaalien loppukiri on alkanut ja vaalikamppailussa eletään jännittäviä hetkiä....Nyt kaikki äänestämään ... Perussuomalaisten suurin haaste on saada ihmiset äänestämään. Moni on turhautunut vanhojen puolueiden politiikkaan, eikä usko enää muutoksen olevan mahdollista. – Suurin vastuksemme ei ole vanhoissa puolueissa, vaan ihmisten saamisessa vaaliuurnille. Nyt kaikki äänestämään, Soini kehottaa.

    • lyhyetjäljet

      Mäntylä valehdellut vaalirahoituksensa 2011. Äänestäkää Vantaansutki jatkoon. Pistää paremmaksi kuin Väyrynen aikoinaan kulukorvaushuijauksessa. Väyrysellä sentään jalasmökki, Mäntylällä sukulaisen postiluukku. Hyvä hyvä taso nousee

    • viisastunut75

      Minä äänestin 37!! Ehdoton valinta. Mäntylälle meni ääni viimeksi.. kyllä meni ääni hukkaan!

      • ylikaksmetriä

        Äänet numerolle 38. Sanojensa mittainen mies.


    • suomenkansalle

      37 tulee täältäkin. Asioista perillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 67
      1315
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe