Miksi naiset ylläpitävät samaa valheetta?

pettynyt_hcATM

Miksi lähes kaikki naiset haluavat ylläpitää jatkuvaa valheetta että vain ulkonäöllä on merkitystä? Mikä siinä on taustalla? Tämä valhe antaa perusteetonta toivoa ja aiheuttaa merkittävää tuskaa vuosien saatossa todella todella syvällä sielun syvissä syövereissä.

Itse yritin vuosikausia kohentaa mahdollisuuksiani saada nainen/naista, mm:

- söin terveellisesti ja kävin kuntosalilla ahkerasti 4-5 kertaa viikossa mukaanlukien pitkät juoksut matolla
- normaalin ansiotyön lisäksi hankin sunnuntaityön jotta saisin rahaa oman kämpän käteismaksua varten hyvällä paikalla Helsingissä, ajattelin että se vaikuttaisi positiivisesti naisen näkemykseen minusta että talous on kunnossa. Minulla oli 5 vuotta vain launtaipäivät vapaita.
- rupesin lukemaan enemmän eri lehtiä ja seuraamaan uutisia ja ajankohtaisohjelmia, jotta kykenisin tarvittaessa keskustelemaan aiheesta kuin aiheesta naisen kanssa
- hankin kunnon vaatteet ja pidin yleisesti siisteydestä hyvää huolta

Mikään ei muuttunut, naiset karsastivat edelleen rumaa naamaani ja akneatooppista ihoani (jolle olen yrittänyt tuloksetta löytää hoitoa erikoislääkäreiltä 12 vuotiaasta lähtien, kasvot tulehtuvat erittäin helposti). Olen käyttänyt aina kohteliaasti enkä ole "tuputtautunut" ikinä seuraan.

En tiedä kumpi tässä vaiheessa ärsyttää minua enemmän: se, että kukaan nainen ei kiinnostu minusta vai se, että he antavat minulle valheellista toivoa että minulla on hyvä ja luonne ja löydän jonkun vielä. Aikamoinen ristiriita toi, että yhdessä ja samassa lauseessa väitetään että vain luonteella on väliä, mutta "sattumalta" en sitten ikinä kelpaakaan heille vaikka minulla on heidän mielestään hyvä luonne.

Mitään tekemistä pakeille ei tietenkään ole rumalla akneatooppisella ihollani eihän? Koska vain luonteella on väliä, eikö niin?

Ei vain jaksa enää ensin saada pakit ja sitten täysilaidallisen valheita perään, olen 26v enkä ole kertaakaan saanut naista. Voisin mennä - ja todennäköisesti kohta menenkin - maksulliselle naiselle, mutta olen varma että sen jälkeen minulla on tyhjä/turta/masisolo kun tiedostan että joudun maksamaan seksistä. Pelkkä seksi ei myöskään poista yleistä naisen kaipuuta, se on vain tilapäinen korvike.

Olen tullut siihen tulokseen, että naiset eivät edes anna mahdollisuutta jos sinulla on rumat kasvot (syystä jos toisesta). Ei auta vaikka kuntoilet ja laitat vartalosi kuntoon (on se kyllä plussaa naisille, mutta se ei riitä alkuunkaan jos kasvot ovat huonot), eikä auta vaikka talous on hyvällä pohjalla, pukeudut siististi, puhut ja käyttäydyt kohteliaasti.



Jos olet hardcore ätmi rumien kasvojesi takia niin et tule ikinä samaan parisuhdetta, kaikki muu on pelkkää valheellista huuhaa-roskapuhetta, voit vaikka tuoda kuun taivaalta naiselle ja hän ei siltikään lämpene sinulle.

12

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vantaantypy

      jälleen yksi katkeroitunut ätmi joka ei ole saanut naista voi voi

      • Ex-PUA

        Ja jälleen yksi myötätunnoton hypergaminen huora laarin pohjalta ulvahtaa, koska kaltaisensa saavat sapiskaa.

        Aloittaja puhuu asiaa. Naiset ovat rappiolla, ja kaiken lisäksi hinnoitelleet itsensä markkinoilta ulos.


    • uskontuon

      Oletko lähestynyt naista jolla on itsellään iho-ongelmia? He voisivat ymmärtää sinua paremmin ja nähdä ihmisen sen huonon ihon alta.

    • En ymmärtänyt. Naiset ylläpitävät valhetta, että vain ulkonäöllä on merkitystä ja samaan aikaan "vain luonteella on väliä"?

    • NäinMeillä

      Jotenkin veikkaan että aloittaja yrittää saada sen kauniin tai ainakin kohtuullisen näköisen naisen omasta naamastaan huolimatta. Ehkäpä katseen voisi kääntää niihin vähemmän kauniisiin naisiin ja katsoa josko silloin sillä luonteella olisikin enemmän merkitystä.

    • Miyu

      Oletko muuten kokeillut ruokavalioa akneen? Minulla jotkut kaverit ovat päässeet eroon aknesta kun ovat jättäneet kaikki viljat pois. Toinen vaihtoehto on ollut saada lääkäriltä Roaccutan -aknelääke. Voi olla, että olet jo kokeillut molemmat keinot, mutta ajattelin silti ehdottaa.

    • Mitä aitoa itseäsi sinussa on enää jäljellä?

      Noudatat muiden käsikirjoitusta ihan omasta päätöksestäsi ja syytät siitä muita, oletko ajatellut astua itse oman elämäsi laivan ruoriin, tehdä asioita mistä oikeasti nautit ja niin miten se on sinulle luontaista?

      Paha olosi johtuu vahvasti siitä, että et ole aito oma itsesi, noudatat muiden ohjeita, et omia, mitkä kuuluvat sinuun.

      Olet tehnyt itsestäsi vain massasta poikkeamattoman kopion ja noudatat kaavaa.

      Suosittelen tekemään asioita oman itsesi takia, ei muiden takia, eli kun esimerkiksi harrastat liikuntaa, teet sitä mistä nautit ja silloin kun siitä nautit, jälkeenpäin pitäisi olla aina hyvä olo ihan luonnollisesti.

      • Miyu

        Erittäin hyviä neuvoja. Ylipäätään kaikki "parannukset" elämään pitäisi tehdä itsensä takia eikä siksi, että toivoo saavansa hyväksyntää muilta. Tuskinpa siinä motivaatiotakaan riittää pitkäksi aikaa jos itseltä ei löydy kiinnostusta.


      • Alkotauki
        Miyu kirjoitti:

        Erittäin hyviä neuvoja. Ylipäätään kaikki "parannukset" elämään pitäisi tehdä itsensä takia eikä siksi, että toivoo saavansa hyväksyntää muilta. Tuskinpa siinä motivaatiotakaan riittää pitkäksi aikaa jos itseltä ei löydy kiinnostusta.

        "Ylipäätään kaikki "parannukset" elämään pitäisi tehdä itsensä takia eikä siksi, että toivoo saavansa hyväksyntää muilta. "

        Just näin! Itselleen tätä elämää eletään.


      • scrg

        Allekirjoitan sen mitä MGTOW sanoi. Jätä toki elämääsi se mistä pidät, mutta mitään ei tulisi tehdä vain sen takia että naiset muka niin olettaa. Olet vapaaehtoisesti mennyt tossun alle, vaikka ei ole edes sitä tossua.


      • NaamaIhanPerseestä

        mgtow puhuu kyllä asiaa, mutta fakta on toisaalta se, että ätmi joutuu tekemään järkyttävän määrän työtä saadaksen naiseta eikä sekään aina edes riitä. Minä sentään saan pillua silloin tällöin, ehkä kerran parissa vuodessa, mutta en saisi edes senkään vertaa ellen panostaisi itseeni. Niin kova on arvonalennus naisten silmissä kun miehen feissi on kuin petolinnun perse.


    • Kilttiatm

      Täyttä asiaa. Jos on ruma naama niin naiset ei halua tutustua. Sillä luonteella ei ole mitään merkitystä ja se on monesti todistettu kun naiset paneskelee niitä jännämiehiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      23
      5048
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      60
      2965
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2870
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      140
      2779
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      6
      1542
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1456
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      394
      1182
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1070
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      203
      909
    Aihe