JAA Sipiläkös se sitten loppupeleissä päättääkin

ketkä tulevat hallitukseen asioista päättämään, kansan äänestäminen ei siis merkinnyt mitään, näinhän ne asiat aina pelataan rikkaiden eduksi.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siltähän tuo nyt näyttää että yksi mies päättää kansan puolesta, vaalit olivat siis ihan turhaa höpinää jälleen, jos esimerkiksi Soini on asiat esittänyt selvästi ennen vaaleja niin pitäisikö hänenkin nyt muuttaa mielipiteitään muiden puolueiden mieliksi, taikka Sipilän mieliksi.

Äänestä

Pitikö se Sipilä nostaa messiaaksi ja kansan pelastajaksi ennen vaaleja. Kyllä luulisi kansalla olevan kepun touhuista riittävästi kokemusta.

Äänestä

Aika pihalla olet politiikasta kun et ymmärrä miksi Sipilä on hallitustunnustelija ja tuleva pääministeri.

Äänestä
  • No sitähän minäkin ihmettelen. Että on noinkin tietämättomiä. Kumminkin näyttää politiikka kiinnostavan. Niinhän se on aina ollu vaalit voittaneen puolueen puheenjohtaja tunnustelee hallitusta.

    Äänestä

  • Väärin ei saisi jonkun puolueen jäsen päästä valtaan ja määrätä ketä hän haluaa eduskuntaan, sehän nyt on ihan lain vastainen teko, ihmisten pettämistä.

    Äänestä

Takinkääntäjät ovat ykkös sialla , kepu esittää ehdot joihin pitää sopeutua . Hallitukseen tulee / kepu /dem / kok , senverran lasketaan että oppositioon jääneet eivät kykene estämään mitään . Kuten nytkin oli , välikysymyksillä pyyhittiin se kauniimpipuoli .

Äänestä

Sipilä on kuin juorutäti; luki ensimmäisenä Perussuomalaisten vastaukset ja heti antoi kuulua
kuinka on tyrmistynyt, ennen kuin ennätti lukea muita. Tuhosi koko hallitusneuvottelut.
On tainnut insinöörillä nousta pissi päähän, kun pääsi hallitustunnustelijaksi.
Koko maan johtaminen vaatii enemmän kokemusta kuin pienen firman johtaminen.
On liian lapsellinen otus koko kansan johtamiseen.

Äänestä
  • Huonosti käy sellaisen hallituksen, jos kansan ääni pistetään matalaksi rikkaiden hyväksi.

    Äänestä

Osasi Sipilä tehdä sisäpiiritiedon mukaan rahaa itselleen , Jot Automationin johtaja Lesonen ja
Sipilä myivät osakkeensa sisäpiiritietojen mukaan ja kansa jäi nuolemaan näppejään.
Näin sitä rikastutaan.

Äänestä
  • Kyllä jälleen kansaa sutkataan pahemman kerran, ei anneta niiden henkilöiden päästä päättämään asioista jotka kansa on sinne juuri sitävarten äänestänyt vaan annetaan jonkun kukkoilijan määrätä mitä asioita siellä saa ajaa.

    Äänestä

  • Näin on, jos kansalaiset halusivat asiat siten kun ehdokkaat ovat sanoneet tekevänsä niin nyt heitä ei päästetäkkään päättämään asioista vaan karsitaan pois kaikki mikä ei Sipilää miellytä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooaina kirjoitti:

ketkä tulevat hallitukseen asioista päättämään, kansan äänestäminen ei siis merkinnyt mitään, näinhän ne asiat aina pelataan rikkaiden eduksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu