opas naaraan parinvalintaan

jfkfkfk

Tämän on tarkoitus auttaa miehiä ymmärtämään ihmisnaaraan parinvalintaa.

Ensinnäkin, naaras toimii vaistojensa varassa. Naaraas kiinnittää AINA ensimmäisenä huomiota fyysisiin ominaisuuksiin, tärkein näistä on ulkonäkö. Sanonta kauneus on katsojan silmässä pitää äärimmäisen harvoin paikkansa. Nainen toimii tässä vaistojensa varassa. Hän arvioi minkälaiset geenit mies voisi ulkonäkönsä ja pituutensa puolesta antaa yhteiselle lapselle.

Jos geenit ovat tarpeeksi hyvät niin aivot lähettävät käskyn jolla pillu kostuu. Se mitä naiset pitävät hyvinä geeneinä perustuu siis ulkonäköön ja pituuteen, tällä ei ole mitään tekemistä luonteen kanssa.

Miten sitten ns vähemmän komeat miehet ovat onnistuneet saamaan naisen, kun näitäkin tapauksia on. Ensimmäinen selitys on se että komeita miehiä ei riitä kaikille. Siksi naaras tutkii toisijaisesti miehen VARALLISUUTTA tai ASEMAA joka hyödyttäisi naarasta itseään tai hänen lastaan.

Niinpä miehet joilla on paljon ed mainittuja asioita voivat myös saada naisen.Hyvin useissa tapauksissa naaras hankkii tälläisen miehen, mutta etsii siittäjäksi komean miehen jotta hyvät geenit siirtyvät eteenpäin ja lapsikin olisi seksuaalisesti vetovoimainen.

Naaras joutuu siis parittelemaan rumankin miehen kanssa mutta hän tekee sen vain materiaalisen hyödyn takia, vain komea mies saa mahlat valumaan naaraalla ja ovulaation lähestyessä kiimainen naaras etsii hyvää siittäjää.

Yhteenvetona, vain komea mies voi olla varma että pääsee parittelemaan ja jatkamaan sukua ihmisnaaraan kanssa. Luonteella ei ole tässä mitään merkitystä koska naaras toimii vaistojensa varassa ja kiimassa etsii parasta siittäjää.

Rikkaat ja vaikutusvaltaiset miehet pääsevät todennäköisesti parittelemaan jo joskus myös jatkamaan sukua, tosin naaras yrittää käkitaktiikkaa eli löytää komean siittäjän ja ruma saa vain paritella ja elättää toisen miehen geeniperimää.

Rumat ja köyhät, tavalliset miehet eivät todennäköisesti pääse parittelemaan eivätkä jatkamaan sukua. Tämä on äärimmäisen harvinaista koska naaraan aivot eivät lähetä käskyämennä kiimaan ja kuten mainittu luonteella ei ole vaikutusta naaraan valintaan.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaseuraavaosaon

      Kerro seuraavaksi opas uroksen sekopäisyyden ymmärtämiseen.

      • IhmisLajiJoutaakinJoPOIS

        Uroksille riittää että nainen on alle 25v ja kaunis!!! Titäkääkin se!!!

        T. Kaikki miehet 15-105v!!!!


    • Jeps, samaa paskaa jargonia taas....

    • Ei.hajuakaan

      Nää on aina hyviä, kun mies tekee oppaan siitä miten nainen toimii. Ihan priceless!

    • Gammaromeo

      Näinhän se asia yleisellä tasolla on. Asia ei muuksi muutu, vaikka se kiellettäisiin.

    • Älykkö

      Kysymys kuuluu, että minkälainen sinun uros-isä ja naaras -äiti sinulla on ollut kun ovat saaneet noin ihmeellisen ihmisen aikaiseksi :)

    • Kacl

      Totta: nainen toimii vaistojensa varassa.
      Valetta: miehen ulkonäkö on ykköstekijä.

      Ykköstekijä on sosiaaliset taidot. Jos ulkoiset tekijät omaava mies ei usko olevansa haluttava. Hän lähestyy naista anteeksipyydellen ja kehonkieli viestii alempaa tasoa. Hartiat korkealla ääni kireänä, mies antaa liikaa huomiota naiselle koska on puutteessa.. Näistä merkeistä naisen alitajunta päättelee ettei mies ole hyvä ja naisen elimistö ei muodosta viehättymisen tunnetta naisessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      112
      6470
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      364
      5866
    3. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      28
      4344
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3595
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3577
    6. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      109
      2811
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1920
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1816
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1634
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      193
      1305
    Aihe