Poseidon lopettanut ?

Onko "Kreikkalainen" Poseidon ravintola lopettanut ?
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ON.

Äänestä

Voi harmi :(

Äänestä

Kuka niitä ylikalliita moskia olisi edes halunnut syödä? Ja vielä kun mausteena on ruuassa mukana rintakarvoja ja hikeä niin ei paljon houkuttele.

Äänestä
  • Seuraavaksi voitte kysyä , että onko Puolikuu lopettanut ?
    Ei vielä , mutta ...........

    Äänestä

Ei tässä kaupungissa pian ole ostovoimaa muilla kuin kovapalkkaisimmalla eliitillä! Työttömät ja muut pienituloiset pystyvät nipin napin ostamaan halvimpia elintarvikkeita kaupoista (onneksi itse asun lähellä Saarenkylän Lidliä). Lisäksi mm. jatkuvasti nousevat vesi- ja sähkö vähentävät pienituloisten Roi:n ihmisten mahdollisuuksia laittaa rahaa mihinkään ylimääräiseen, kuten ravintoloissa tai kahviloissa käymiseen.

Äänestä

Monesti näillä pienituloisilla riittää kuitenkin rahaa tupakkiin, kaljaan ja einesruokiin.

Äänestä

Sanoppa muuta. Ja se on melkoinen ihme että nuo lökäpöksyiset kaljupäät istuvat kapakoissa joka päivä. Miten se on mahdollista kun tulona on pelkkä toimeentulotuki? Siellä nuo mätäpaiseet näkyvät kapakan edustalla huojuvan tupakka suussa joka päivä. Kaikkein naurettavinta on noiden muka "poliittinen aktiivisuus," sitä ollaan niin persua niin persua. Haukutaan pakolaisia sossunpummeiksi eikä tajuta edes sitä että nuo kuulapäät ovat pumpanneet sossua koko ikänsä. Itse teen töitä jatkuvasti ja silti raha riittää hyvin heikosti kaikkien laskujen jälkeen. Vituttaa tämä systeemi joka mahdollistaa loisten ryyppäämisen ja mässäilyn.

Äänestä
  • törkeän loukkaava viesti! Rovaniemellä on tuhansia pienituloisia ihmisiä, jotka todellakaan eivät ole juoppoja tms.! Kuten esimerkiksi muutama tuntemani minimieläkkeellä kituutteleva ikäihminen.

    Äänestä

  • cdfadfdsfd kirjoitti:

    törkeän loukkaava viesti! Rovaniemellä on tuhansia pienituloisia ihmisiä, jotka todellakaan eivät ole juoppoja tms.! Kuten esimerkiksi muutama tuntemani minimieläkkeellä kituutteleva ikäihminen.

    Nimimerkki: "Sanasanasta" asuu ilmeisesti kapakan vieressä
    , sillä ei kai hän muuten voisi tietää kapakan elämää noin tarkasti.
    Sisällä kapakassa hän ei ole käynyt ja mikäli olisi sen tehnyt
    hän tietäisi kuinka tyhjiä Rovaniemen baarit tänä päivänä ovat.
    Nykyisillä hinnoilla uusia asiakkaita ei näy eikä kuulu.

    Äänestä

  • cdfadfdsfd kirjoitti:

    törkeän loukkaava viesti! Rovaniemellä on tuhansia pienituloisia ihmisiä, jotka todellakaan eivät ole juoppoja tms.! Kuten esimerkiksi muutama tuntemani minimieläkkeellä kituutteleva ikäihminen.

    ...hmm.. niinpä. no nämä lökäpöksyklanipääthän on pääsääntöisesti eläkeläisiä.. ikäihmiset eivät yleensä ole lökäpöksyklanipäitä, eivätkä roiku sätkä huulessa kapakoiden ovilla.

    Äänestä

  • sepäsejasesiitä kirjoitti:

    ...hmm.. niinpä. no nämä lökäpöksyklanipääthän on pääsääntöisesti eläkeläisiä.. ikäihmiset eivät yleensä ole lökäpöksyklanipäitä, eivätkä roiku sätkä huulessa kapakoiden ovilla.

    Oletteko huomanneet , kuinka usein se Nortti täytyykin käydä vetämässä
    siellä kapakan ovenpielessä ? Onko olut pahaa , noin suurempina määrinä
    juotuna , vai mikä sen sätkän himon laukaisee?
    Sytytetään röökiin tuli , otetaan lonkkalepo , nyrpeä ilme naamalle ja ollaan koviksia.
    Lopuksi natsat nakellaan asfaltille , ei tuhkakuppiin .

    Äänestä

Ihan oikein että annetaankin sanansäilää noille kuulapäille. Heidän elinkaarensa kun menee siten että kun lapsilisät loppuu niin ollaan heti eläkkeellä ja nimenomaan pään takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LounaalleRoissa kirjoitti:

Onko "Kreikkalainen" Poseidon ravintola lopettanut ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu