Yleensä kannattaa viedä aikaisin ,joko talvella tai aikaisin keväällä.Näin tein ja menin Itis-bikeen Kauppakartanonkadulla ja eihän siitä pyörästä huollon jälkeen uuta saa mutta että osat eivät toimi ollenkaan.(vaihtaja).Kävin ensimmäisen kerran ajamassa talvella huolletulla pyörälläni eilen ja olin luottanut liikkeen lupaukseen pyörän toimivuudesta ,mutta pelkkää sanahelinää.Normaalisti ajan testilenkin huollon jälkeen mutta pelkäsin liukastuvani lumella.Kauppias otti ison riskin korjaamallani pyörällä,koska joudun nyt ilmoittamaan kaikille Suomi24:ssa,että eivät käytä tämän liikkeen palveluja missään muodossa.
Pyörän osto/huolto missäja milloin?
453265478567
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tulen siirtämään kaikki fillari ostokseni halpaan ja toimivaan paikkaa = xxl store tammisto. toimii !! halvalla fillarit .....päälle 3 ilmais huoltoa ...ensihuolto 2 vuosihuoltoa....ei pysty muut samaan ja on myös kunnon laatupyöriä joukossa....maantie ja crossareita meinaan
Hyvä nyrkkisääntö on, että polkupyörä kannattaa ostaa paikasta, jossa on huutoetäisyys myymälästä huoltoon. Tällaisia paikkoja Helsingissä ovat mm. Velosport ja Pyorahuolto.com. Itse asiassa myös XXL:ssä huolto on pyöräosaston kulmassa.