TIET kuntoon !

No niin . Näyttöjä alkoi heti uudelta hallituksella tulla. Nää kolme S:ää ei näköjään vatuloi. Tiestöä,rautateitä laitetaan kuntoon jopa 1,6 mrd €:lla. Vassut ja sossut mitä sanotte ? Juha Sipilän johtamistyyli ihastuttaa. Pisteet myös Soinille ja Stubille. Nyt kaikki jarrut istua napottaa opposiittiossa,onneksi. Uskoisin et nyt kansa huomaa ja näkee miksi Suomi on ollut suossa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sossujen , vassareiden ja muiden viherpiipareiden aika näyttää olevan ohi. Jos Pisara -ratahanke on mukana 1,6 mrd:ssä niin paljonko jää teihin ? Hyvä aloitus kuitenkin.

Äänestä

Sit ko vielä ympäristöministeriö lakkautetaan omana ministeriönä niin turhat jarrut väistty ja aletaan rakentamaan Suomea kuntoon.

Äänestä

Kemijärven teihin ei rahat riitä, hyvä jos saavat edes etelän pääväyliin hieman kuntoa.
Täällä saa köryyttää monttuteillä elämän loppuun asti.

Äänestä
  • Mitä ne Kemijärven joutilaat tasaisilla teillä tekkee ? Ajakaa hiljaa ei teillä pitäs kiirettä olla ? Inhra kuntoon siellä missä pisnestä ja töitä tehään.

    Äänestä

  • Mitäs laitat tojotan. Mersulla ei tunnu missään.

    Äänestä

  • Milloinkahan sivutiet lanataan?

    Äänestä

Olen kuullut, että sivuteiden aurauksista, lanauksista ja sorastuksista luovutaan seuraavan hallituksen aikana. Se on ihan oikein jos otetaan katumaksut uudelleen käyttöön taajamissa.

Äänestä

Vironloiset nekin duunit tulevat tekemään ja selityksinä taas etteivät työt kelpaa kantasuomalaisille mukamas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lehtereiltä kirjoitti:

No niin . Näyttöjä alkoi heti uudelta hallituksella tulla. Nää kolme S:ää ei näköjään vatuloi. Tiestöä,rautateitä laitetaan kuntoon jopa 1,6 mrd €:lla. Vassut ja sossut mitä sanotte ? Juha Sipilän johtamistyyli ihastuttaa. Pisteet myös Soinille ja Stubille. Nyt kaikki jarrut istua napottaa opposiittiossa,onneksi. Uskoisin et nyt kansa huomaa ja näkee miksi Suomi on ollut suossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu