Kunnan rinneyhtiö: -14 186 000 e tappiota !

Siellä kuntalaisten rahaa palaa. 2 tilikauden tappiot yli 250 000e ! Olisiko aika vaihtaa johto sinne ? Ainakin yksityisellä puolella näin kävisi.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toivottavasti tämä uusi kunnanjohtaja on laskutaitoinen.

Äänestä

Huh huh, pidemmän päälle ois ollu kunnalle halvempi vaikka lahjoittaa tämä jollekki.

Äänestä

eikö se nyt melkei lahjoitetuksena mennytkin.

Äänestä

Joo , mistähän johtuu

Äänestä

Ei siinä tainnut olla paljoa myytävää. Muutama homerakennus, miinusmerkkistä liiketoimintaa ja vanha, hidas tuoli hissi.

Äänestä

No ei se kyllä tainnu ihan lahjotuksena mennä

Äänestä

Rinne yhtiö on tuottanut tappiota viimeiset viisi vuotta ei ole uutta.

Äänestä

Sen aikainen kunnanjohtaja veti idiootteja kuin pässi narussa.mitäpä nuilla on touhutessa kun eivät ole kelleen vastuussa muuta kuin pimeällä kohdatessa.samanlaisia apinoitahan tuolla hallituksessakin on.meiän kultamunalle piti saada suojatyöpaikka,vaikka tuo seurujärvenki päässä on yhtä paljon älyllistä elämää kuin marsissa.

Äänestä

Taas oltiin lisää rahaa vailla kunnalta ja paljon. Joku viisas ku laskisi että paljon tämä hissiyhtiöseikkailu tuli kaiken kaikkiaan kunnalle maksamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sillälaillajoo kirjoitti:

Siellä kuntalaisten rahaa palaa. 2 tilikauden tappiot yli 250 000e ! Olisiko aika vaihtaa johto sinne ? Ainakin yksityisellä puolella näin kävisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu