Tällä hetkellä sheivaan sääreni, käteni, kainalot ja välillä maha Bic Soleil Lady höylällä ja sitten alapäähän käytän rainbow höylää (melkein parempi, kuin Bicin höylä).
Olen vaan nyt niin kyllästynyt joka päiväiseen höyläykseen, kun sääriin jaa aina kauhee sänki vaik kokeilet mitä höyliä tahansa. Ja alapäähän seuraavana aamuna kanssa kasvanu sänki takaisin. Millä keinoilla voisin pitkittää tätä karvojen poisto väliä. Olen miettinyt muitakin tapoja, esim. epilaattoria, sokerointii kotona ja vauhausta. Eli nyt siis kaipailisin teiltä vähän vinkkejä mitä mun kannattais tehä näille nopeesti kasvaville karvoille.
Millä karvat pois useammaksi päiväksi?
5
146
Vastaukset
- minullehyvämerkki
Omalla kokemuksella epilaattorista tulee punaisia näppyjä niin kuin tavallisten markettien vahaus-liuskoistakin.. Sokerointi on ollut itselleni paras keino.
http://ellit.fi/liikunta-ja-terveys/ekoelli/sokerointi-kotona-ellien-testissa-easy-sweet-vartalosokeri- Loppui
Minulla taisi aivan alussa tulla epilaattorilla ajelusta vähän punaisia pilkkuja, mutta ne hävisivät kun jatkoin säännöllistä epilointia. Karvankasvu heikkenee ja ne irtoaa helpommin jolloin ei tule enää karvatupen ärsytystä.
- Keira
Alussa minullakin tuli punaisia pilkkuja epilaattorin jälkeen, ei tosin sääriin eikä kainaloihin, mutta bikinirajaan. Pilkut kyllä hävisivät nopeasti, kun muistin desinfioida ja laittaa peruvoidetta jälkeenpäin.
Muutaman kerran jälkeen iho tottui, eikä ole tullut sisäänpäin kasvavia karvojakaan kuin pari kertaa kainaloon.
Suosittelen siis epilaattorin ostoa, tulee halvemmaksikin pidemmän päälle. Kerran viikossa kun muistaa ajaa, niin karvat kasvavat harvempina ja hentoina, eikä epiloiminen enää satu yhtään. - jio.niöhhu
Kiitos kaikille vastauksista. Täytyy varmaa sitten kokeilla sitä epilaattoria, osaisitteko lähteä suosittelemaa jotain hyvää laitetta, mikä ei olisi hirveen kallis opiskelija kukkarolle?
- Monta_vuotta_käyttänyt
Braunilta löytyy parhaimmillaan parilla kympillä halvimpia malleja ja ne ovat yhtä hyviä kuin päälle satasen laitteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2212947Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell81647Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.51337- 1031216
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231171- 751107
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531032Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581025Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717937- 135922