Kovasti on takki palstapölhöltä

Ihmetteliä

kääntynyt tässä autovero asiassa kun Vasemmistolainen Merja Kyllönen esitti auroveron poistamista kyllä Palstapölhö hehkutteli ajatuksella autokanta nuorentuu ja autot halpenevat ,miksi takki kääntyi hhehh

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palstapölhö

      Ei minun puheistani kannata mitään välittää muutan mielipiteitäni päivittäin olen tällänen sekopää että anteeksi vaan .

      • Persuissa se annetaan anteeksi, kunhan muistaa kumartaa Soinia - muut tosin ihmettelevät, muttei se haittaa persua.


    • Kohtuutta

      Minä olen luullut että kepulaiset ovat pahimmat fundamentalistit, mutta nyt olen huomannut että persut ovat paljon pahempia fundamentalisteja, vielä pahempia kuin islamilaiset.
      Soinin sanoessa tai tehdessä mitä vain tämä fundamentalistien kuoro huutaa "allah(Soini) on oikeassa ja allah (Soini) on ikuinen. Se mitä tämä on sanonut kuukausi sitten on unohdettu vain tämän päivän sanomiset ja teot ovat "pyhää".
      Vieläkö te ihmettelette islamilaisuutta?

      • Takinkääntäjä12

        Palstapölhö tosiaan oli autoveron alennuksen puolella kun Vasemmisto istui hallituksessa ,kun siellä istuu Persut jotka ehdottivat autoveron laskua joka myöskin toteutui kuten luvattiin ennen vaaleja ,hyvä niin autoliikkeet kiittävät että ratkaisu tuli näin pian .Palstapölhö on tosiaan todellinen takin kääntäjä että aloittaja on aivan oikeasssa .


      • iittooy

        Älkää pilkatko palstpölhöä se onniin tossissaa että naurua pistää tulemaan .


    • Muuan_antipersu

      Autoveron poistaminen nyt oli kuitenkin persujen vaalilupaus. Ja mitä saatiin: neljän vuoden kuluttua keskihintaisen perheauton - sellaisen, jonka perusäänestäjä ostaa, jos yleensä ostaa auton uutena - vero on pudonnut muutamalla satasella. Sen verran saisi autoliikkeessä tingittyä muutenkin, jos on rahoitus kunnossa. Verojen laskemista odotellessa autokauppa on kuitenkin jämähtänyt. Niin, ja vuosittain maksettavaan käyttöveroon jysähti reipas korotus.

      Jos persut haluavat olla ylpeitä tästä "saavutuksestaan", niin mikä minä olen heidän iloaan pilaamaan

      • takkipyörii

        Tosin neljän vuoden päästä inflaatio on nostanut hintoja yli tuon alennuksen. Kyllä tulee Kyllöstä ikävä. Nyt persut saivat autoilustakin entistä kalliimpaa.


      • ii555

        Kyllösen idea alentaa autoveroa ,palstapölhö ontaas vetänyt lääkkeittä roppakaupalla hheh .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      465
      1351
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1126
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      815
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      757
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      723
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      704
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      681
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      677
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      664
    Aihe