Maidottomia suklaita?

Mitkä siis on täysin maidottomia suklaita mitä uskaltais syödä?
5534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Maidotonta suklaata on tietysti sellainen suklaa, johon ei ole lisätty maitoa. Käytännössä tarkoittaa tummaa suklaata, mutta niissäkin joissakin on maitoa. Suklaissa on kyllä tuoteselosteet, joisas kerrotaan mitä se sisältää. Stockalta ainakin saa sellaista tummaa suklaata, johon ei ole lisätty maitoa.

Äänestä

tummaa suklaata ainakin on brumergilla

Äänestä

Jokin Fazerin pikkupatukoista on maidotonta, ainakin ollut. Jim tai DaCapo, jompaa kumpaa söin pienenä.

Äänestä

Brumberg ja Marabou tumma suklaa.

Äänestä

Itse herkuttelen After Eightillä (huom. uskomatonta mutta totta: kaikki erät eivät ole maidottomia!!!) ja Wiener Nougatilla. Valitettavasti kumpikaan vaihtoehto ei ole erityisen edullinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön* kirjoitti:

Mitkä siis on täysin maidottomia suklaita mitä uskaltais syödä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu