munakkaan teko

2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Karhunlaukkaa ja viina -molempia Taltsusta
Omlett karulauguga
suur peotäis karulaugulehti /kourallinen karhunlaukkaa
3 muna
maitsestamiseks 2 tl viina ja veidi /ripaus soola
praadimiseks õli
Võtke suur peotäis karulaugulehti, peske ja lõigake peenteks ribadeks. Kloppige munad lahti, lisage 2 tl viina, peenestatud karulauk ja maitseks veidi soola. Segage kõik korralikult läbi ning praadige munaroog tulisel ja rasvainega määritud pannil mõlemalt poolt helepruuniks

Äänestä

Laittaa munat pannulle ja paistaa vähä rasvaa siihe viellä ja suolaa nii ai että on hyvää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


munanimunun kirjoitti:

oikea mnakaspannu a ja o
http://keskustelu.suomi24.fi/t/5254980
http://www.ruokatieto.fi/keittokirja/ruokaohjeet/indonesialainen-taytetty-munakas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu