NYKYAIKAISET JA SEKAKÄYTTÄJILLE TARKOITETUT

Hybridi leikkikalupyörät,,, ei kestä edes yhtä kesää...

Ostakaa mummon fillari helkama m-1970 ja kestää lopun elämäänne
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kymmenen vuotta on ajettu markettihybridillä, hyvin on kestänyt.

Äänestä

Hybridejä on myös erittäin laadukkaita ja varteen otettavia malleja. Ne vaan on hieman hintavia.

Mummopyörät on hyviä hyvin rajoitetussa käytössä ja yleensä niitä ei ole riittävän montaa runkokokoa. Niiden paremmuus on aivan huuhaata. Mummoille ja vaivaisille ne eivät sovi lainkaan. Hypetetäänkö 50 vuoden kuluttua tämän päivän senioripyöriä?

Äänestä

Oon vähän mietinyt sitä, että osta mummiksen ja asennan siihen Rohloff vaihteen ja kiskasen trikoo pellestä ohi ylämäessä. Häh häh.

Äänestä
  • siinä riittää säätämistä. muumipyörässä taitaa olla liian kapea takahaarukka jne. miksi et samointein ostaisi rohloffille suunniteltua runkoa.

    tiedä siitä ohi menemisestä, mutta tasaisen ja varman kyydin rohloffilla saa.

    Äänestä

Pulttaa tarakalle moottorisaha ja kytke siitä ketjuveto takapyörälle. Pääset ohi Metsäkylän mopojonneistakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vainpakkipuuttuu kirjoitti:

Hybridi leikkikalupyörät,,, ei kestä edes yhtä kesää...

Ostakaa mummon fillari helkama m-1970 ja kestää lopun elämäänne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu