Siis oon ite 170 cm pitkä ja painan 68,8 eli aika paljon. Painoin joku aika sitte 70kg mutta oon onnistunut sen kilon pois laihuttaa kahdessa päivässä. Eilen päätin että otan joka viikko yhden herkkupv ja muuten en syö mitään keksiä ja syön alle 600kcal mutta herkkupäivänä en laske kaloreita . Tavoitteena ois painaa 60kg tai alle. Kuitenkin taidan sen herkkupäivänä jättää kerran kuukauteen :)
Tarvisin vinkkejä ja neuvoja miten ootte laihtunu
4
68
Vastaukset
- Oikeesti1
Siis juu taas näitä valittajii mee muualle inisee paino ongelmistas
- Läskikorvainväliss
Anorektikoksiko aiot? Jos 170 senttinen painaa alle 60 kiloa niin se on sairaalloista. Suurin huolesi on aivan jossain muualla kuin painossasi, joten keskity korviesi välissä oleviin ongelma-aiheisiin. Kiinteyttää toki voi meistä jokainen ja se tapahtuu aivan muilla konsteilla kuin laihduttamalla.
- onneayritykseen
Moro!
Mun mielestä tuo kalorikulutus kuullostaa ihan hyvältä. Sinulla ei paljoa ole pudotettavaa ja sinällään olet BMI:n sisällä. Suosittelen siis, että lisäät ruokavalioon paljon, paljon, paljon kasviksia sekä liikuntaa. Sillä saat poltettua rasvaa, että pienillä minus-kaloreilla olet ja lisäät liikuntaa.
Herkuttelupäivän voi pitää varmaan viikottainkin, etenkin jossei ihan övereitä vedä - vieläpä jos syöt sen 600 kcal päivässä. 600 kcal päivässä on liian vähän... Liikunnan merkitystä on liioteltu. Parempi jättää se munkki tai jäätelö syömättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2174198Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692695Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua331572Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571310
- 761281
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186