Tämä tarkoittaa sitä, että ehtoja ei hyväksytä mutta rahaa pitää saada.
Pääministeri Alexis Tsiprasin mukaan maan hallitus aikoo välittömästi palata neuvottelupöytään velkojien kanssa. (Emme maksa mitään)
Varoufakis: Huomisesta lähtien Eurooppa, jonka sydän sykkii tänä iltana Kreikassa, alkaa parantaa haavojaan, meidän haavojamme. (Te maksatte)
Liittyy hyvin läheisesti Kemiin ja kemiläisiin, sillä nyt pitää kaivaa sitä kuvetta ja ne viimeisetkin säästöt kohdistaa Kreikan pankkien ja kaikkien veronkiertäjien hyvinvointiin.
Lisäksi annamme viimeiset senttimme sekä luovumme mahdollisista sosiaalieduistamme pitääksemme huolta tänne tulevista hätää kärsivistä nuorista pakolaisista. Jotka ovat kuluttaneet kaikki perheensä ja sukulaistensa rahat, jotta ovat voineet maksaa salakuljettajille ja heidän bulvaaneille laivaristeilystä Välimeren yli tänne eurooppaan.
Menestystä Kreikalle ja tervetuloa Kemiin.
Kreikka sanoi EI
8
<50
Vastaukset
- lifeislifevaimitä
tänään on se puhelin kokous jossa pitäisi kutsua minun mielestä eu-kansanäänestys koolle? ei-lisää rahaa,kreikka kauppa saartoon,voivat tulla muihin eu maihin töihin ei loisimaan.ja maa ulos eusta. aikaa tähän kaikkeen 6kk.takavarikoidaan kauppalaivasto ym..veloista oppivat olemaan
- Selekärangaton
Ainoa hyväpuoli että euron kurssi tippuu verrattina jemiin ja usa dollariin .
Ulkomaankauppa saattaa hieman parantua.
Jos muutama firma tekisi paluumuuton suomeen. - Otetaanpaopiksi
Kreikka on entisen NL:n ohella kouluesimerkki siitä mihin korruptoitunut vasemmistolainen talouspolitiikka kansalaisensa johtaa. Kemiläistenkin on aika herätä ja avata silmänsä näkemään millaiseen tilanteeseen tuollainen vasemmistolainen taloudenhoito on kaupunkimme saattanut.
- apin8
Suuria EU:n pankkeja noilla almuilla on pönkitetty . Porvaristo sinne on syytänyt miljardeja Suomalaisten verorahaa .
- Otetaanpaopiksi
apin8 kirjoitti:
Suuria EU:n pankkeja noilla almuilla on pönkitetty . Porvaristo sinne on syytänyt miljardeja Suomalaisten verorahaa .
Niin on pönkitetty .Mutta ne rahat on kuitenkin kreikkalaiset pankit ensin saaneet toisten maiden ja valtioiden kreikalle myöntäminä lainoina.Kreikkalaiset ovat laittaneet rahan samantien kiertoon mutta jättäneet surutta velkansa maksamatta. Ja saaneet silti lisää lainaa ja hätärahoitusta.
Ja,muistathan,suomesta oli eräs valtiovarainministeri joka sai jopa takuutukset siitä että kreikka maksaa suomelle velkansa.
Oliko hän mielestäsi porvaristoon kuuluva? Tyyli ja esiintyminen kylläkin oli oikein tosi porvarillista vaikka jäsenkirja olikin entisen suurpuolueen,nykyisen takiaispuolue sdp:n.
Mutta ollos huoleton. Saamme nauttia tästä kreikka-sirkuksesta vielä pitkään.
Siitä pitävät huolen nämä kasvojensa menettämistä pelkäävät,selkärangattomat omanedun tavoittelijat joita päättäjiksi sanotaan.Ja näitä löytyy Suomestakin,valitettavasti.
- prkletto
Minä aion tänään sanoa pankille EI! En aio lyhentää asuntolainaani jos en sitä ennen saa pankilta lisää lainaa! Nyt pannaan kapitalistit kuriin kreikkalaiseen tyyliin! :D
- Ulos
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015070719993420_ul.shtml
Ylen aamuohjelmassa Suomalaismepit Jaakonsaari ja Pietikäinen puhuivat humanitäärisestä kriisistä. Yle oli valjastanut haastatteluun jonkun tutkijan , joka oli jyrkästi eri mieltä Soinin kanssa. Toisinsanoen Yle on tapansa mukaan kampittamassa Soinia, joka peräänkuuluttaa Kreikan vastuuta. Kummaa käytöstä medialta, joka kääntää suljuamisen humanitääriseksi kriisiksi. - Otetaanpaopiksi
Ulos kirjoitti:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015070719993420_ul.shtml
Ylen aamuohjelmassa Suomalaismepit Jaakonsaari ja Pietikäinen puhuivat humanitäärisestä kriisistä. Yle oli valjastanut haastatteluun jonkun tutkijan , joka oli jyrkästi eri mieltä Soinin kanssa. Toisinsanoen Yle on tapansa mukaan kampittamassa Soinia, joka peräänkuuluttaa Kreikan vastuuta. Kummaa käytöstä medialta, joka kääntää suljuamisen humanitääriseksi kriisiksi.YLE on demarismin pakkosyöttäjä kansalle. Ylellä taitaa olla muutenkin vaikeuksia löytää toimittajistaan muita kuin Persuvihaajia tai humanismin kaapuun puettuja maailmanhalaajia joilla päätarkoitus on elää ja loisia verorahoilla demarismin "ilo"sanomaa levittäen.
Vastuullisuus ja demarismi eivät kuulu samaan lauseeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743