Kylmä alkukesä mutta lämmin suhde.
Päätimme tekevämme yhteisen kävelylenkin jonka pituus on vähintään 3 kilometriä ihan jokainen päivä.
Aamu on mitä aurinkoisin. Vaimo nukkuu vielä ja herätän hänet kohta musiikilla.
Pientä aamusiivousta musiikin tahdissa, aamupala ja sitten ulos happihypylle.
Mitä parisuhdetta piristävää tämän kesän aikana
2
<50
Vastaukset
- Chomchom
Arjen pieniä hetkiä ja loman ihanuutta. Kuten se, että saamme herätä samoihin aikoihin samasta sängystä ja istua aamupalapöydässä samaan aikaan. Jos ilma on suunnilleen siedettävä, nautimme valmistamani jääkahvit iltapäivisin omalla pihalla. Pionit ja ruusut kukkivat parhaimmillaan. Parisuhdetta piristää sekin, että lasten kasvaessa vapausasteet lisääntyvät myös vanhemmilla.
- jklp
Parin päivän päästä 45 v naimisissa. Mies lähtee joka aamu kotipaikalleen jotakin puuhailemaan, itse olen yksinäni ok-talossamme. Puutarhaa tykkään hoitaa ja siivoakin tykkään, ruuanlaitto nyt ei niin kiehdo, mutta senkin hoidan.
Tähän tilanteeseen ei ole syynä tympääntyminen, vaan miehen on tärkeää tehdä jotain, että ei masennu kuuroutumisestaan.
Kovillehan tämä aina silloin tällöin ottaa, kun ottaa huomioon huolen hänestäkin, sillä itsenäisesti hän ei pysty enää missään muualla toimimaan, olen omaishoitaja, ei minulle kukaan palkkiota maksa tai koskaan ole kysynytkään ei Kuuloliitto eikä kuulopoliklinikka. Eivät he myöskään koskaan kysy minun voimistani mitään, sitten on tämä että kaikki ihmiset pakenee meitä, kun eivät pysty kommunikoimaan.
Piristyksiä ovat pienet lapsenlapset, omille lapsillekin tuntuu olevan liian raskasta, hyvin harvoin pitävät yhteyttä, heidän puolisonsa suorastaan juoksevat pakoon.
Tähän on vain tyytyminen, olemme elossa, joltisenkin terveitä, kun saisin miehen vaikka ulkomaan matkalle, eihän siellä tarvitse keskustella, nähdä, olen kielitaitoinen, joten pärjäisimme, hänen tuntuu olevan kuitenkin vaikea mennä minnekään. Tuolla kotipaikallaan hän yksin puuhastelee, rautakauppaankin tarvitsee minua tulkiksi mukaan. Sekin pitää osata ottaa piristyksena ja välittämisenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700