Tykkääkö joku Yosa-tuotteiden mausta? Vai käytättekö niitä vain muista syistä? Mikä on mielestäsi maultaan paras Yosa-tuote?
Soijajogurtit ovat huomattavasti paremman makuisia.
Yosassa hyvät puolet, että ovat terveellisiä, kotimaisia (valmistaja & valmistusmaa) ja ekologisempia, kuin soijatuotteet.
Yosan tuotteet
4
189
Vastaukset
- lfmrke
en tykkää Yosasta. Paras maku siitä on sitrus, joka on kalliimpaa kuin muut maut.
- yfguoc
Mulla oli joskus tapana tökätä yosapurkkiin lusikka tai jäätelötikku ja laittaa pakastimeen. Menee jäätelön korvikkeena hyvin. Mun mielestä jopa paremman makuista niin kuin pakastamattomana :D
Pitääpä tehdä taas pitkästä aikaa. - Sedä
Yosa Sport on ehdottomasti niiden paras tuote. Rahkaa<3 Tykkään kyllä ihan perus Yosastakin, vaikka ei se pätkääkään jugurtilta maistu ja kutsunkin sitä leikkisästi kauralimaksi... Soijajugurteista tykkään käyttää Plantia, se on mun mielestä parhaan makuista, ja myös kotimainen yritys vaikka soija tietysti silti on tuontikamaa.
- VeganPower
Itse en osaa kovin sanoa, että ovatko esim. Alpron soijajugurtit paremman makuisia soija-allergiani vuoksi. Kuitenkin paras Yosa on sitruksen makuinen, mutta kyllä ne muutkin hyviä on :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703