Mistä saa ksantaanikumia?

Hei! Olen tässä miettinyt että myydäänkö Normi kaupassa (S-Market) niin ksantaanikumia?
(Xantham gum <- Englanniksi)
Tarvitsisin sitä mutta en yhtään tiedä mistä etsiä ja miltä se näyttää.
76070
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Liukkariako haluut tehä

Äänestä

Ihan S-marketista löytyy. On siellä maustehyllyssä ainakin meillä, samanlaisessa purkissa kun esim leivinjauhe. Hintaa en tarkkaan muista.. olisko ollut jotain 5 e.. valmistaja Farina /Vuohelan herkku.

Äänestä

Ainakin Decolan verkkokaupasta saa ksantaanikumia, www.decola.fi (myymälä Jyväskylässä).

Äänestä

Mä kävin tänää ostamassa S-Marketista, 40g makso 2,5€.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


LetsBake1305 kirjoitti:

Hei! Olen tässä miettinyt että myydäänkö Normi kaupassa (S-Market) niin ksantaanikumia?
(Xantham gum <- Englanniksi)
Tarvitsisin sitä mutta en yhtään tiedä mistä etsiä ja miltä se näyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu