Miten ne ratsastustasot? xD

Siis juu on helppo c, helppo b ja helppo a, mutta onko siitä vielä jotain lisää 'tasoja'? :D
Ja kuinka vaativia nä kaikki olisi jos jotenkuten pitäisi arvioida? Ite en tiedä näistä mitään... xD
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Helppo C: perustason luokka, voi sisältää laukkaa. Myös raviohjelmia.
Helppo B: helppo luokka, johon sisältyy laukkaa.
Helppo A
Vaativa B
Vaativa A
Prix St Georges
Intermediaire I & II
Grand Prix
Kür: musiikin säestyksellä esitettävä vapaaohjelma, jonka vaativuustaso voi olla mikä vain, mutta käytännössä yleensä vähintään vaativa.

Lisätietoa löytyy googlaamalla.

Äänestä
  • Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokuvaaann kirjoitti:

Siis juu on helppo c, helppo b ja helppo a, mutta onko siitä vielä jotain lisää 'tasoja'? :D
Ja kuinka vaativia nä kaikki olisi jos jotenkuten pitäisi arvioida? Ite en tiedä näistä mitään... xD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu