Ole pidemmälle lomareissulla pohjois Saksassa, onkos siellä päin suomalaisia pelaajia tällä hetkellä?
Vastaukset 2
- Tightend
On, rebebahn rebelssissä.
- ruotsissa_kirjoilla
Minä vietin nuorena poikana kaksi vaihto-oppilasvuotta tuossa reperbahnin seurassa. Kannattaa käydä sekä katsomassa pelejä että tutustua joukkueen vapaa-ajan viettoon. Sillon aikoinaan meillä ainakin pukukopissa tuli nussittua pelinrakentajaa, päävalmentajaa ja joskus huoltajankin nuorta maskottipoikaamme. Panin myös frankfurtissa sekä munchenissa pelimatkoilla ollessamme. Palattauani helsinkiin aloin valmentaa erästä juniorijoukkeutta, jolloin panin myös velodromilla - jossa tuolloin valmentamani joukkueen luottopuolustaja sai maistaa nahkanuijaani. Joillakin pelimatkoilla ihan koko juniorijoukkueen voimin suonikasta varttani ihasteltiin ja imeskeltiin bussissa. Se oli sellaista suomalaisen jenkkifudiksen yhteistä glory days aikaa.
Jälkikäteen en kadu mitään. Joukkueen salaisuutena on kaikki pidetty. Näiden kesien jälkeen olen käynyt esittelemässä haaroväliäni kaikenlaisissa jenkkifudikseen liittyvissä kissanristiäisissä - viimeksi kampin narikkatorilla Roopen VIP teltan välittömässä läheisyydessä. Näissä juhlissa olen pannut kaikkia täysikäisiä, kun entiset valmentamani mutta nyt jo varttuneet juniorit ovat niin kovin meisselini perään. Alaikäisiin en ole enää kajonnut, sillä nykyään minulla on korkea moraali.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17906Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46737
- 42674
- 37629
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57528