Jos ravintola mainostaa, että buffet on vaikka 11-14, niin silloin voisi olettaa, että ruoka mitä tarjoillaan pysyy lämpimänä koko tuon välin. Vaan kun se tuntuu olevan monissa paikoissa aivan ylivoimaisen vaikea tehtävä! Muutaman kerran olen joutunut vaatimaan rahoja takaisin, koska ruoka on huoneenlämpöistä, toisin sanoen kylmää. Paitsi että kylmä ruoka maistuu pahalle niin johan niissä muhii kaiken maailman bakteeritkin!
Kylmät buffet/lounas/noutopöydät
tympiikylmäruoka
35444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kriisikeskus antaa varmasti apua.He vastaavat kyllä puhelimeen
Alas paskanaama laittaa ruokaa, maha kurnii jo.
Mitäs saisi olla?
Ei sillä väliä, koska kuvottavan kuppilasi antimet ovat aina etovaa kuraa. Opettele homosika kokkaamaan.
Ei muuta kuin ilmoita terveystarkastajille kyseinen lafka ja johan oppii pitämään lämpimät ruoat vähintään 60 asteessa ja kylmät noin 5 asteessa tai sitten se on lappu luukulle.
Vaatimus ihan perustason hygieniasta ei ole liioittelua vaan järkevää kun tietää hygieniapasseista huolimatta tekijöiden näppien olleen mitä ihmeellisimmissä paikoissa.
Ei tähän mitään kriisiapua tarvitse kuten ylimielinen vajakki esittää vaan ihan tavallista järkeä tekijöiden taholta - söisivätkö he itse väärässä lämpötilassa säilytettyä ruokaa vaikka tarjoilevat sitä maksaville asiakkaille - nuu ei.
Jos perus-hygienia on jotain Sukulan tasoa eli raa'an tsikkenin käsittelyn jälkeen pyyhitään kädet paskaiseen liinaan enimmät töyhnät irroittaen käsistä ja eiku raaka-salaatin kimppuun seuraavaksi niin ihme ettei enemmän ruokamyrkytyksiä ole esillä julkisuudessa - todennäköisesti useimmat ihmiset eivät satunnaista ripulointia juuri noteeraa - sattuuhan sitä.
Enemmän minua vituttaa se, että kauhat sun muut tartuntavälineet AINA lilluu siellä ruoan seassa! Tai sitten limaiset muoviset kannet, joista ei saa otetta kun kaikki ovat niitä lääpineet rasvaisilla näpeillään. Miksi vitussa ei voi keksiä sellaista systeemiä, että sitä ruokaa saisi lautaselle vaikka annostelijan kautta astiasta???
Jollain meni yli simppeli asia ruokatarjoilusta ja sen hygieenisyydestä - eiköhän kyseessä ole joku lounastarjoilu kulman kuppilassa.
Muutama sana - hoida tarjoilu kuntoon niin ei tarvitse palstoilla huudella.
Vaikka kulman kuppila niin ruoka pitäisi tarjota oikeassa lämpötilassa.
Muuten oikein - tarjoilu kuntoon eikä meidän tarvitse enää kirjoitella palstalle.
Olen myös usein pyytänyt ja melkein yhtä usein saanutkin rahat takaisin. Ei ne ravintolat kehity ellei palautetta anna!!
Mä olisin nakannu ne rahat päin näköä ja huutanut täysillä OLEHYVÄ SAATANA !!!!!
Odotellessani virtsasin kassakoneeseen kurjan kuppilasi kelvottoman palvelun takia. Tuohan jo annokseni, apina.
Tuodessani ruoan minä heitän kassakoneen päällesi ja kusen ruokaasi.Apina !
Ja tuo on sinusta hyvää asiakaspalvelua..?
Ei kait kukaan halua kylmää ruokaa syödä.
Mikä siinä on niin vaikeaa ettei voi huolehtia siitä että ruokaa on riittävästi ja että se on oikean lämpöistä.
On tarkoitus että asiaks palaa myös uudestaan.
Ei asiakkaita voi kohdella noin törkeästi.
mikä on ollut törkeää palvelua?
Eli pudotat kusisen kassakoneen varpaillesi, paskot housuusi ja saat lautasellisen ala-arvoista sapuskaasi päin naamaa, kuten viimeksikin kävi. Tuohan ruokani, saatanan hikinen homosika.
Pudotan kusisen kassakoneen päähäsi.Paskon annokseesi ja sylkäisen päällesi ja haistatan vitut.Olet paska asiakas ja et ole ansainnut hyvää palvelua.Painu vittuun ravintolastani !
Lähdin jo. Ennen lähtöäni heittelin ruuat seinille, kaadoin pöydät, tyhjensin kassan ja pursotin pikaliimaa kaikkiin lukkoihin sillä aikaa kun tunaroit kaameassa kyökissäsi. Huomenna tavataan taas, paskanaama tuhertaja. Silloin on palvelun parasta olla kohdallaan!
Hyvä kun lähdit.Kai olet tietoinen siitä kun palaat niin minä nakkelen sinua pitkin seiniä ja heittelen pöytiä sinuun päin.Laitan pursottimen suuhusi ja kusen sinne.liimaan myös suusi jotta pidät turpasi kiinni kun nakkelen sinua pitkin seiniä.Siinä sinulle hyvää palvelua.
Laita ruokaa niille harvoille asiakkaillesi äläkä märise, saatanan kusipää homoapina.
minä laitan mielelläni ruokaa harvoille asiakkailleni.Sinulle en sano edes hei !
Tuo ruokaa äläkä ähise, paskanaama.
En tuo sinulle ruokaa.Etkö tajua että sinua ei palvella ! Painu vittuun mutisemaan siitä !
Älä vingu, vaikka homosika oletkin. Sapuskaa ja aulista palvelua niinkuin olisi jo, poika!
sinulle ei tuoda sapuskaa eikä sinua palvella.Voit istua siinä ja odottaa mutta haaskaat vain aikaasi !
Voinhan odotellessani varoittaa muita asiakkaita kelvottomasta palvelusta, kuvottavista ruuista ja siitä että omistaja on sönköttävä kusinen apina, joka polttaa vedenkin pohjaan. Toistaiseksi ovatkin kaikki lähteneet.
He ovat sitä ennen saaneet tasokasta palvelua ja loistavaa ruokaa.Valheesi ei onnistu muihin asiakkaisiin.Sinä olet ainut jota ei palvella eikä sinulle tuoda ruokaa.Turhaa sinä siinä odottelet koska sinä et saa mitään.Voit vain painua helvetttiin ravintolostani ja takaisin ei ole tulemista
Niistin nenäni pöytäliinaan ruokaa odotellessani. Palvelua, äpärä, palvelua!
Tuomme laskun pöytäliinan pesemisestä ja sen jälkeen heitämme sinut ulos ravintolasta.Emme palvele sinua,mene vaikka McDonaldsiin syömään.
Poltin pöytäliinan niistämisen jälkeen. Tuo uusi ja samalla myös annokseni, kusipää.
Tuomme sinulle laskun pöytäliinasta ja häivy helvettiin ravintolastani.
Eipäs vaan
1. tuot annokseni
2. kumarrat kauniisti
3. toivotat hyvää ruokahalua
Korjaan.
1.en tuo annosta
2.haistatan vitut
3.heitämme sinut ulos
siinä sinulle hyvää palvelua
Tuohan annokseni hetimiten äläkä homoile siellä netissä, vaikka homopalstoilla pakonomaisesti itseäsi myytkin. Meidän hyvien asiakkaiden ei tarvitse sietää moista irstautta.
annoksessasi voi mennä kuukausia ellei enemmänkin.Mitäs se homo siellä huutelee?Sinunlaisesi PASKA ei saa hyvää palvelua,päinvastoin ! painuhan vittuun siitä huutelemasta
Ota nappeja, niin sivupersoonasi hiljenevät eikä tarvitse siellä keittiössä möykätä. Ja paisti uuniin, odottelen täällä jo kelloa vilkuillen ja sormilla naputellen. Ympäri korvia sietäisit, kun et asiakkaitasi arvosta.