Yrittäjillä tulisi olla lupa hakata laillisesti

kaikki työpaikallaan notkuvat ay-pummit aina, kun tulos kääntyy tappiolliseksi. Johonkin se pettymys pitää kuitenkin purkaa ja mielestäni paras kohde on sen aiheuttaja.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Muistan, kun liiton hinttari tuli käymään hallilleni ja valitti jotain lattian pölystä. Koneet seisoivat ja miehet istuivat. Otin hinttarin kantoon ja heitin pää edellä pihalle hankeen. Työntekijät olivat onnellisia ja ostivat minulle kermakakun, kun pääsivät eroon häiriköstä ja saivat tehdä työtä rauhassa. Siihen päättyi liittojen vikinä, ei koskaan kuulunut mitään.

Äänestä

Voi ne hakata silloinkin, kun tulos on voitollinen.

Äänestä

Ennen vanhaan hyvään aikaan liittoon kuulumattomat hakattiin kovin hakkaaja palkittiin.
Olen kuullut,et nykyään monessa työpaikassa ammattiliittoon kuulumattomat viedään kylmään suihkuun.

Äänestä
  • Nyt eletäänkin nykyaikaa.

    Äänestä

  • Liiton homo haluaa vaan suihkuun.

    Äänestä

  • HaeApua kirjoitti:

    Liiton homo haluaa vaan suihkuun.

    Missä perämetsässä vielä homo herjoja heitetään ??

    Äänestä

Trollauksen taso laskee huolestuttavasti. Erittäin huolestuttavaa on vastata omaan aloitukseen.

Äänestä

Meidän firmassa on nuo ay-jarruänkyrät ja laiskat firman haukkujaloiset ammuttu ja haudattu aina tehtaan taakse.

Äänestä
  • vanhempasi ovat nyt siis sisaruksia keskenään.

    Äänestä

  • Meidän firmassa taas pääsimme tappiokierteestä reilusti plussalle, kun luottamusmies "katosi" mystisesti.

    Äänestä

  • Tulosta tehdään selkänahkaa repimällä

    Äänestä

  • PainotNilkoissa kirjoitti:

    Meidän firmassa taas pääsimme tappiokierteestä reilusti plussalle, kun luottamusmies "katosi" mystisesti.

    Sossupummi viihdyttää:))))))))))))))))))))))))))))

    Äänestä

Ei siihen mitään lupia tarvita, jos läimii aaaa yyyy pummeja korville.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sopivameno kirjoitti:

kaikki työpaikallaan notkuvat ay-pummit aina, kun tulos kääntyy tappiolliseksi. Johonkin se pettymys pitää kuitenkin purkaa ja mielestäni paras kohde on sen aiheuttaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu