Lapset ja herkut

vitun2000Lkakarat

Lapsille nykypäivänä spagetti ja jauheliha kastike on sama kuin olisi pelkokertoimessa.Hei oikeesti miettikää,ei vittu sitä ruokaa syödä niinku ennenvanhaa.jos ei syönyt niin ei sitten syödä mitään koko päivänä.

Vitun nykyajan kakarat ei mitään arvostusta ruokaa kohtaan.Kaikki on saatana aina niin pahaa ja kyllä pannarit ja lätyt käy ruoasta ! jos ei saa jälkkäriä ilman ettei syö ruokaa niin sellanenki sota saadaan aikaan että !! vittu tekis mieli tehä samaa ruokaa viikosta toiseen niin johan rupeaa maistumaan!

6

123

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raw

      Kenenköhän lapsista nyt on kyse??? Kyllä mun tenavat ainakin syö spagettia ja jauheliha kastiketta...

    • kriuhnoo

      En muuten ymmärrä miksi se jauhelihakastike on aina sitä tomaattisosetta tjsp.
      Meille köksän tunnilla opetettiin helppo sulatejuustosta hieman maidolla ohennettu soosi 70-luvulla ja hyvvee o.

    • missä_vika

      Tai se kun jotkut lapset ei muka voi syödä herneitä tai tomaattia (ei siis ole allergiaa tms.), outo suutuuntuma tai muuta vastaavaa. Ei huh huh... -_-

    • raumallapaskaakouluruoka

      Meillä on koulu pilannu esim.perunan syönnin.....saavat niin kauheita perunoita koulussa että kotona ollaan ilman,sama koskee salaattia...kummaa touhua toi pakottaminen,ennen meillä kotona meni kaikki niin ku kesä lomallakin...nyt jokunen viikko koulua ni loppu ku seinään....

    • lingviini

      Lapset ovat kuin eläimet - kaikki makea ja rasvainen täyttävä kelpaa, mutta muut maut eivät niinkään.

      Onhan tämä myös loogista, jos ajattelee ihmisen historiaa - energiaa oli saatava selviytyäkseen ja kaikki makea maistui hyvältä.

      Tee samaa viikon ajan ja pakota kakarat syömään sitä nälkänsä takia - nimittäin kun on todella nälkä niin oikeastaan mikä tahansa kelpaa. Toisaalta voit myös miettiä omaa ruoanlaittoasi - onko ruoka hyvää maultaan ja ole rehellinen itsellesi.

      Jos spagetti jauheliha-kastikkeella ei maistu kakaroille niin maussa on parantamisen varaa.

    • tuunamo

      Ei onneksi tarvitse kakaroille ruokaa laittaa. Mutta ongelman ratkaisu on erittäin helppo. Ei tarvitse riidellä tai sanoa mitään, vaan kun teet sen ruoan ja et muuta tarjoa, niin kyllä alkaa maistumaan. Vuorokauden jos ovat syömättä, niin tarjoat samaa lämmitettynä.

      Kattot sitten vielä, ettei ole herkkuja kaapissa, etteivät mene salaa niitä syömään. Ruoan jälkeen sitten löysemmät säännöt jääkaapin käyttöön tai palkintoherkku, niin kersojen päässä erittyy ties mitä hormoneja ja ensi kerralla menee helpommin.

      Varaan kyllä pennuille oikeuden kieltäytyä kaikista kaaliruoista, ne ei ole ihmisen ruokaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3854
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2458
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1497
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe