Lapsille nykypäivänä spagetti ja jauheliha kastike on sama kuin olisi pelkokertoimessa.Hei oikeesti miettikää,ei vittu sitä ruokaa syödä niinku ennenvanhaa.jos ei syönyt niin ei sitten syödä mitään koko päivänä.
Vitun nykyajan kakarat ei mitään arvostusta ruokaa kohtaan.Kaikki on saatana aina niin pahaa ja kyllä pannarit ja lätyt käy ruoasta ! jos ei saa jälkkäriä ilman ettei syö ruokaa niin sellanenki sota saadaan aikaan että !! vittu tekis mieli tehä samaa ruokaa viikosta toiseen niin johan rupeaa maistumaan!
Vitun nykyajan kakarat ei mitään arvostusta ruokaa kohtaan.Kaikki on saatana aina niin pahaa ja kyllä pannarit ja lätyt käy ruoasta ! jos ei saa jälkkäriä ilman ettei syö ruokaa niin sellanenki sota saadaan aikaan että !! vittu tekis mieli tehä samaa ruokaa viikosta toiseen niin johan rupeaa maistumaan!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kenenköhän lapsista nyt on kyse??? Kyllä mun tenavat ainakin syö spagettia ja jauheliha kastiketta...
En muuten ymmärrä miksi se jauhelihakastike on aina sitä tomaattisosetta tjsp.
Meille köksän tunnilla opetettiin helppo sulatejuustosta hieman maidolla ohennettu soosi 70-luvulla ja hyvvee o.
Tai se kun jotkut lapset ei muka voi syödä herneitä tai tomaattia (ei siis ole allergiaa tms.), outo suutuuntuma tai muuta vastaavaa. Ei huh huh... -_-
Meillä on koulu pilannu esim.perunan syönnin.....saavat niin kauheita perunoita koulussa että kotona ollaan ilman,sama koskee salaattia...kummaa touhua toi pakottaminen,ennen meillä kotona meni kaikki niin ku kesä lomallakin...nyt jokunen viikko koulua ni loppu ku seinään....
Lapset ovat kuin eläimet - kaikki makea ja rasvainen täyttävä kelpaa, mutta muut maut eivät niinkään.
Onhan tämä myös loogista, jos ajattelee ihmisen historiaa - energiaa oli saatava selviytyäkseen ja kaikki makea maistui hyvältä.
Tee samaa viikon ajan ja pakota kakarat syömään sitä nälkänsä takia - nimittäin kun on todella nälkä niin oikeastaan mikä tahansa kelpaa. Toisaalta voit myös miettiä omaa ruoanlaittoasi - onko ruoka hyvää maultaan ja ole rehellinen itsellesi.
Jos spagetti jauheliha-kastikkeella ei maistu kakaroille niin maussa on parantamisen varaa.
Ei onneksi tarvitse kakaroille ruokaa laittaa. Mutta ongelman ratkaisu on erittäin helppo. Ei tarvitse riidellä tai sanoa mitään, vaan kun teet sen ruoan ja et muuta tarjoa, niin kyllä alkaa maistumaan. Vuorokauden jos ovat syömättä, niin tarjoat samaa lämmitettynä.
Kattot sitten vielä, ettei ole herkkuja kaapissa, etteivät mene salaa niitä syömään. Ruoan jälkeen sitten löysemmät säännöt jääkaapin käyttöön tai palkintoherkku, niin kersojen päässä erittyy ties mitä hormoneja ja ensi kerralla menee helpommin.
Varaan kyllä pennuille oikeuden kieltäytyä kaikista kaaliruoista, ne ei ole ihmisen ruokaa.