Millä opilla Aake Kalliala on laihduttanut?

Onko tietoa? On niin sutjakkaan ja nuorekkaan näköinen. Elämänsä kunnossa.
19371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei tietoa mutta nykyään monet todella lihavuudesta kärsineet ovat laihtuneet laihdutusleikkauksen avulla...ja käyvät virossa mm...

Äänestä

Harmi ettei Aake noudattanut virallisia suosituksia ennen lihomistaan ja sairastumistaan.

Äänestä

Nykyään tiedetään, että yhtä tärkeää kuin verensokerin tasapainottaminen on kolesterolin ja verenpaineen pitäminen mahdollisimman alhaalla.

karpaamalla veijon oppien mukaan kolesteroli arvot eivät pysy alhaalla!

Äänestä

  • mitäsNy: Sulla taitaa olla kolesteroli liian alhaalla. Alhainen kolesteroli vaikuttaa muun muassa mielenterveyteen. Mietippäs tätä ennen kuin kirjoittelet hölmöjäsi.

    Äänestä

Aake vetää amfetamiiniä.

Äänestä

VHH:la

Äänestä
  • 15 kiloa jättämällä pois viljat ja sokerit ja noudattamalla Antti Heikkilän suosituksia. Verenpainelääkkeet on jo jättänyt pois ja yksi diabeteslääkekin onnistuneesti lopetettu. Koskahan tämä suomalainen lautasmallihuijaus oikein paljastetaan virallisesti, vaan taitaapa tulla liian kalliiksi yhteiskunnalle myöntää että on syöttänyt väärin kansakuntaa vuosikymmenet.

    Äänestä

Antti Heikkilän kirjoja luki.

VHH (vähähiilihydraattinen ruokavalio, jota myös karppaukseksi kutsutaan) on yli 200 vuotta vanha ruokavalio, jolla saa verensokerin hallintaan, ihminen laihtuu ja yleensä pääsee eroon myös elitapasairauksien oireiden hoitoon käytetyistä "turhista" lääkkeistä (kolesteroli, verenpaine, närästys, nesteenpoisto, II-tyypin diabeteslääkkeet jne...). Media ja virallinen taho sekä heidän edustajansa (mm. viralliset ravitsemusterapeutit) virheellisesti väittävät, että VHH olisi rasva- ja/tai proteiinidieetti, jossa syödään mielettömiä määriä rasvaa ja/tai proteiinia, vaikka näin ei ole.

Miksi?

VHH:ssa syödään ihan virallisen suosituksen mukaan rasvoja ja proteiinia, joka keskivertonaisella on lähes 100 grammaa rasvoja ja proteiinia päivässä. Kasviksia, vihanneksia, juureksia, hedelmiä, papuja, linssejä, herneitä ja marjoja syödään 500-1000 grammaa päivässä. Ruokavaliosta jätetään pois nopeat ja ravintoköyhät hiilihydraatit eli sokerit, viljat, riisit ja peruna.

Näinollen verensokeri pysyy tasaisena ja ihminen polttaa rasvavarastoja. Herkkujakin voi syödä kerran pari viikossa. Joten elämä on ruokavalion suhteen todella nautinnollista, eikä mistään tarvitse luopua.

Kirjastossa on lukuisia kirjoja, joista voi katsoa ruokaohjeita sekä myös internet on täynnä ruokaohjeita, joilla saat ravitsevaa ja maukasta ruokaa.

Vähähiilihydraattinen ruokavalio normalisoi nopeasti 2-tyypin diabeteksen nostamat sokeriarvot.



Lihavuus- ja sisätautilääkäri Sarah Hallberg johtaa menestyksekästä vähähiilihydraattiseen ruokavalioon perustuvaa laihdutusohjelmaa Indianan yliopiston sairaalassa Yhdysvalloissa. Hän puhui maaliskuussa 2015 TEDx-konferenssissa Purduen yliopistossa Indianassa aikuistyypin diabeteksen peruuttamisesta, hoitokäytännöistään ja tutkitusta tiedosta. Katso suomeksi tekstitetty video alta (kesto 18 min):

http://vahahiilihydraattinen-ruokavalio-vhh.blogspot.fi/2015/05/peruutetaan-aikuistyypin-diabetes-video.html

Äänestä

Kiva ku oli tekstitetty puhuja puhui ihan ameriikan malliin! Oli mukava pläjäys!

Äänestä

Eiköhän suurin syy laihtumiselle ollut että jätti sen jatkuvan oluen juomisen pois. Eli söi/joi vähemmän kuin kuluttaa siksi on laihtunut niin yksinkertaista se on.

Äänestä

Toivottavasti ei ole laihduttanut samalla tyylillä kuin niissä tv:n laihdutusohjelmissa jossa kroppa imetään aivan tyhjäksi ja sitten saattaa lähivuosina olla luvassa pahoja terveysongelmia kun kroppa vedetään pitkäksi aikaa sellaiseen shokkitilaan.

Äänestä

Kalliala onkin ainoa rehellinen kertoessaan millä konstilla kilot tippui. No kyllä Edelmann laihdutti itsensä myös karppaamalla. Loirille ei kelvannut ruokavalio neuvot, vaan halusi kalliita diabeteslääkkeitä yhteiskunnan varoilla. Hänen tilansa vain paheni kunnes oli pakko mennä kaihileikkaukseen. Taisi olla koko ukko lääketehtaiden mannekiini terveytensä uhalla. Tietysti se sokeri maistuu hyvälle ,josta ei luovu edes tämän palsta sokeri rippuvaiset idiootit.
He eivät edes ymmärrä mihin sokeri johtaa. Peittääkseen tätä käyttäydytään kuin kauhukakarat, tai ehkä olettekin täysiä räkänokkia.

Äänestä
  • Olisipa tuo Kalliala noudattanut suosituksia niin ei olisi lihonnut.

    Äänestä

  • Fokelholmi kirjoitti:

    Olisipa tuo Kalliala noudattanut suosituksia niin ei olisi lihonnut.

    Noudattihan Aake, sillä on vain Viralliset suositukset ja VHH! Niistä on valittava, virallisilla hanktaan vaivat ja läskit VHHlla parannutaan!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Viljanen kirjoitti:

Onko tietoa? On niin sutjakkaan ja nuorekkaan näköinen. Elämänsä kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu