Stadilainen uunilohi

Teppo haki tänään kauppahallista reilun kilon vonkaleen tuoretta merilohta. Teppo laittoi mausteeksi puristettua limeä, tilliä ja merisuolaa. Teppo antoi kalan tekeytyä puolisen tuntia huoneenlämmössä ennen uuniin nostamista. Puolisen tuntia 180-asteisessa pötsissä et sillei hei!
5178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Terotappas Teppo kynäsi ja kirjoita ylös:
Kaadoin lasivuokaan pohjalle 2cm paksun suolakerroksen(karkeaa). Heitin lohifileen suolan päälle nahkapuoli alaspäin. Fileen päälle sitruunaviipaleita ja vähän! karkeaa suolaa. Uuniin 200 astetta ja 40min. Et sillei hei.

Äänestä

Kuules nyt senkin vähäkarvainen jullikka!! Teppo on ollut jo 10 vuotta täällä pääjehuna ja sinä aikana jakanut kymmeniä toinen toistaan herkullisempia omia reseptejään, esim. kuhaceviche ja katkarapuporopatonki hei! Crudoko siellä katkerana kirjoittelee anonyymin nimimerkin suojista ja koittaa loata palstan kiistattoman ykköskokin mainetta hei?

Äänestä

stadilainen uunilohi on kuin sardiini purkissa, toista se on itsepyydetty järvilohi puulavedestä

Äänestä
  • Nyt puhutaan asiaa.
    Kaupan tiskiltä haettu lohi ole mistään kotoisin.
    Kyllä se itse pyydetty lohi sentään maistuu huomattavasti paremmalle.
    Siinä on tunnetta mukana, kun lohi on itse pyydystetty ja laitettu.
    Eikä ole mitään norjalaista kasvatettua merilohta, kuten Tepon kauppahallin kassilohi.

    Äänestä

-Lumiukko eksyi palstalle pitkästä aikaa ja toteaa, että Lahen dildoperse on täällä viimeaikoina näytellyt Stadin tietäjää et sillei hei! Kyseessä ei siis todellakaan ole aito oikea Stadin kundi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Stadin-kundi kirjoitti:

Teppo haki tänään kauppahallista reilun kilon vonkaleen tuoretta merilohta. Teppo laittoi mausteeksi puristettua limeä, tilliä ja merisuolaa. Teppo antoi kalan tekeytyä puolisen tuntia huoneenlämmössä ennen uuniin nostamista. Puolisen tuntia 180-asteisessa pötsissä et sillei hei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu