munavoin teko

mikäs se onkaan se paras suhde ..kuinka monta munaa menee kiloon voita et tulee hyvä munavoi?
31107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen tehnyt suhteessa 4 keitettyä munaa vs. 100 g rasvaa. Tosin korvasin osan rasvasta tuorejuustolla. Ja makuahan voi lisätä yrteillä.

Äänestä
  • Suhdehan on kyllä 5 munaa/ ruokalusikallinen voita ja suolaa.

    Äänestä

  • omppu kirjoitti:

    Suhdehan on kyllä 5 munaa/ ruokalusikallinen voita ja suolaa.

    Siis mikä munavoi tuollainen on... pelkkää munaa joka ei edes pysy kasassa noin vähäisellä rasvamäärällä! Itse en koskaan edes ajattele paljonko mitäkin, teen kahdesta - kolmesta munasta ja rasvaa lisää niin että koostumus näyttää hyvältä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


repe kirjoitti:

mikäs se onkaan se paras suhde ..kuinka monta munaa menee kiloon voita et tulee hyvä munavoi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu