http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/kolmen-miehen-joukko-yritti-raiskata-nuor...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015080320127383_uu.shtml
"Sisäministeri Petteri Orpo (kok) tuomitsee jyrkästi kansanedustaja Olli Immosen (ps) fasismin kanssa flirttailevan kirjoittelun. (JENNI GÄSTGIVAR)
Iltalehden Isosta-Britanniasta tavoittama sisäministeri Petteri Orpo (kok) lupaa, että laittomuuksiin syyllistyvien ääriliikkeiden seurantaa lisätään saman tien. Ministeri myöntää, että Suomen vastarintaliikkeen Jyväskylässä lauantaina käyttämä väkivalta tuli poliisille yllätyksenä.
Viime hallituksen sisäministeri Päivi Räsänen on vaatinut, että väkivaltaisen ääriliikehdinnän tilannekuva ja riskiarviot pitää Suomessa päivittää (IL 3.8.)."
Koskahan orpo petteri ja Päivi Räsänen alkavat tosissaan valvomaan näitä mustia ja raiskaavia ääriliikkeitä? Aika ainakin jo olisi kypsä siihen, sillä edellisetkin Oulun joukkoraiskaajat juoksentelevat edelleen vapaina !
Vai pitääkö Suomalaisten naisten alkaa tottelemaan sitä Paavo Lipposen taanoista neuvoa? jotta pysykää Suomen naiset iltaisin ja öisin sisätiloissa lukkojen takana !
Kenet katukuvasta pitäisi tosissaan poistaa? Suomalaiset naiset vaiko raiskaavat mustat pokoloiset? Orpo ja Räsänen odottelen kommenttejanne tuohon problematiikkaan !
Late Lapista.
EIPÄ LAUKONUT IMMOSEN OLLI HÖPÖJÄ! EIHÄN ?
0
65
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4091795- 1351302
- 1161296
- 1601257
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh281036- 111872
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.192733- 59671
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i122600- 23598