Tämä on huumori palsta

Huumorianetissä

On mukavaa ottaa kupillinen kaffia ja istua koneelle katselemaan "raflanomistajan" ja "Närkästynytasiakas" ja "Roskaaa" tappelevat netissä täälä palstalla.

Kauankohan kyseiset apinat vielä meinaavat melskata täällä? On varmasti tosi hienoa tapella netissä? En tuomitse ja toivon,että jatkatte niin saadaan tänne enemmän lukijoita jotka pääsevät nauramaan teidän jutuille.

Puheista päätellen "Raflanomistaja" ei tykkää asiakkaista ja "Närkästynytasiakas" ei tykkää sitten yhtään raflanomistajasta ja "Roskaaa" ottaa huomattavasti itseensä kun asiakkaita haukutaan.Jatkakaa samaan malliin !!!!!!

4

592

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • punaviini.lukija

      Itse otan aina lasillisen punaviiniä ennekuin tulen lukemaan pellejen uusia huolia.

    • sukulanopissa

      Huumoriksihan tota voi kutsua paitsi kunnes huono rafla osuu kohdille ja kaikki on pilalla - pää pöntössä ja alushousut menee vaihtoon - silloin on huumori kaukana.

      Tosiasia on, että suurin osa suomalaisista rafloista niin pikaruokapaikat kuin "kultivoituneemmatkin" paikat tarjoavat pelkkää schaissea eineksistä huonosti valmistettuina ja valittamalla homma ei parane vaan ainoa keino vaikuttaa raflaan on suuntaamalla monot toiseen suuntaan vaikka suuntaan vaihtamalla tarjonta ei välttämättä parane.

    • outoataas

      Huumoripalsta on YHDYSSANA!

    • FakitFakit

      Yhdyssana kirjoitetaan pienellä, varsinkin lauseen keskellä.
      Raflanomistaja ei omista yhtään ravintolaa, hyvä jos on edes ollut joskus patatiskissä tai blokkarina. Ei todellakaan omista eikä pyöritä ravintolaa. Pelkkä vajakki joka haluaa saada itsensä julki, tosin jutut ovat pelkkää soopaa - ei kiinnosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1592
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe