Olen nauranut aina ja nauran yhä näille ilmastomuutos veroille ja koko humpuunkille. Että täälläkin on ollut niin kasvihuone tänä kesänä, että ihan kummastuttaa.
Kylläpä se kasvihuoneilmiö lämmittääkin
kasvihuonepöksyissä
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Naurattaa vain teidän denialistien loputon hörhöily. Parin kuukauden hieman viileä sää pienessä Suomessamme tuskin kumoaa ilmaston lämpenemistä sekä meillä Suomessa että maailmalla:
Tietoa Suomen ilmaston lämpenemisestä:
http://ilmasto-opas.fi/fi/ilmastonmuutos/suomen-muuttuva-ilmasto/-/artikkeli/16266ad3-e5f5-4987-8760-2b74655182d5/muutos-havaittavissa-160-vuotta-mittauksia.html
http://yle.fi/uutiset/tutkimus_suomen_keskilampotila_nousee_muuta_maailmaa_nopeammin/7703063
http://yle.fi/uutiset/pitkan_ajan_lampotilatilastot_kertovat_vuoden_jokainen_kuukausi_lampenee__paitsi_yksi_viilenee/7038749
Tietoa koko maailman ilmaston lämpenemisestä:
http://yle.fi/uutiset/vuosi_2014_lampimin_ikina_mitattu/7743114
http://yle.fi/uutiset/alkuvuosi_taas_mittaushistorian_lampimin_myos_maaliskuu_loi_ennatykset/7936820
http://yle.fi/uutiset/uudet_mittaukset_varmentavat__ilmasto_lampenee_edelleen/8047439
http://yle.fi/uutiset/kesakuu_oli_maailmanlaajuisesti_kuumin_sitten_tilastoinnin_aloittamisen/8169378
Onpa surkeita linkkejä! Verovaroin toimiva Yle tekee uutisia ja joku pöhlä uskoo niihin, vaikka Internet on pullollaan oikeaa tietoa sekä CO2:n vaikutuksista, että siitä, että lahjomattoman satelliittidatan mukaan tehty ilmastoennustus on mennyt metsään niin rytinä vain kuuluu. Muutama viehevassari ituhippi jaksaa vielä kiljua ja polkea totuutta vastaan, vaikka tiede lahjomattomasti todistaa muuta ja onhan sen IPCC:kin todennut kymmenien erilaisten hauskojen selitysten kera. Mereen menee lämpö, mutta ei Suomen järviin!