Jyväskylän Kirin syöksy

KaameaaKATSELTAVAA

On sääli, että Kiri on menettänyt kesän erittäin hyvän peliotteen ja vajoaa kaamea vauhtia taulukossa alaspäin. Kun ajattelee, että Kri olisi voinut hyvin taistella kotiedusta ja mitalleista, tuntuu se nyt kaukaiselta haaveelta.
Kirin miehitössä on pelaajia, joiden voitontahto on vaihtunut pelkoon ja suunnattomaan epävarmuuteen. Palloa otetaan kiinni puolihuolimattomasti, heiton ovat heikompia kuin naisilla ja vaihtolynnit epäonnistuvat jatkuvasti kehnouttaan.
Tämä koskee koko joukkuetta, joten en halua nostaa nimiä esiin. Mainitsen vain, että eräs kopparina häärivä ja vaihtoja yrittävä mies onnistui viimeksi 1/10! Tämä ei ollut ainoa epäonnistuminen, jota voi syystä kutsua totaaliseksi epäonnistumiseksi. Nyt kannattaisi pelinjohtajan, jos hän ymmärtää pesäpallosta jotain, tehdä lyöntijärjestykseen rajuja muutoksia. Tämä epäonnistujan voisi laittaa lyömään numerolla 8 tai 9, jolloin tarvittaessa hänet voisi jättää välistä ja näin helpottaa pelaajan henkistä painetta. Nyt ei auta katsella eikä odotella, jotain tarttis tehdäkin!

0

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kelekkakisat

        Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
        Nivala
        21
        10835
      2. Aivan kauheaa

        Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
        Imatra
        40
        8077
      3. Onko kaivattusi

        …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
        Ikävä
        123
        5211
      4. Epäilen ettet edes

        Kehtaisi liikkua kanssani.
        Ikävä
        69
        3538
      5. Kuinka pitkä välimatka

        on teidän kotien välillä?
        Ikävä
        112
        3538
      6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

        Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
        Maailman menoa
        32
        3492
      7. Eikö me voitais

        Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
        Ikävä
        61
        3380
      8. Oletko huomannut

        Yhden muutoksen?
        Ikävä
        33
        3137
      9. Jäikö meidän välit

        Mielestäsi Kesken?
        Ikävä
        53
        2464
      10. Olisipa saanut sinuun

        Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
        Ikävä
        34
        1966
      Aihe