Katalogiystävä

sacro.sanct

Haluan uutta elämääni. Kun joka tapauksessa kellun vastavirtaan sen suhteen, mitä ihmiseltä odotetaan, on aivan sama ottaa joku seuraksi.

Jätän siis perinteinen kirjeenvaihtoilmoituksen; tahdon uusia ystäviä, niin miehistä kuin naisista. Kirjoitellaan, pohditaan elämää ja annetaan ystävyyden vahvistua taikka haipua itsestään -miten nyt luonnollisinta on. Ilman velvollisuutta mutta mitä suurimmalla rehellisyydellä.

On kuitenkin yksi toivomus; ole samankaltainen niin kemiamme klikkaavat parhaiten. Minussa on suuri vika, olen levoton ja menetän mielenkiintoni nopeasti jos mielikuvitukselleni ei ole purtavaa. Haluan uusilta ystäviltäni energisyyttä, luovuutta sekä avaraa mieltä. Haluan ympärilleni ihmisiä jotka jaksavat, jotka innostuvat sekä pitävät uusista haasteista, haluavat kokeilla jotakin uutta. Jotka eivät koskaan sano; ei mua huvita; ei jaksa; emmä viitti kun en osaa. Viimeisiä minulla on jo tarpeeksi ympärilläni.

Olen 25 vuotias utelias ja rohkea, periaatteellinen nainen. Olen tempperamenttinen, virkeä, boheemi, taiteellinen, rento ja huumorintajuinen. Yleensä tulen paremmin toimeen miesten kuin naisten kanssa, sillä en jaksa jutella loputtomasti vaatteista, meikeistä tai jo tämän ikäisen naisen pahimmista vitsauksista: lapsista. Mielummin puhun ihmissuhteista, pohdin pysyisikö tapetti spermalla seinässä ja millaista olisi ollut elää keskiajalla. Rakastan tieteitä, mytologiaa sekä kunnon kauhua.

Harrastuksia on kahdenlaisia; luovia ja urheilullisia. Kirjoitan, maalaan, käyn punttiksella tai kamppailulajini treeneissä. Sukellusvarusteenikin roikkuvat hyödyttömänä kaapissa sillä kukaan ystävistäni ei jaa harrastustani. Monia harrastuksia olisi vielä kokematta ja ilolla niitä kokeilisin jos joku opastaisi vieressä. Mm: maastopyöräily ja kalliokiipeily kiinnostaisi. Mikä ettei laskuvarjohyppykin.

Musamakuni on hyvin rock henkinen, muttei sentään mennä metalli tai hevi puolelle. Esimerkkeinä 3 doord down, Linkin park, Lifehouse, Creed ynnä muut lukuisat melodiset kokoonpanot.

Etsin ystäviä ikähaitarissa 23-32v tosin asiassa on joustoa :D

Sitten toinen juttu. Etsin nimenomaan ystäviä joten romantiikan nälkäiset miehet ja naiset, älkää vaivautuko. Olen ollut 10 vuotta onnellisessa parisuhteessa, joten vain ystävät puuttuvat. Siksi että muutto vei minut tänne etelään Helsingin laitamille ja useammat ystävistäni lähtivät toiseen suuntaan.

Joten jos joku tahtoo älykkään, mukavan ja vauhdikkaan naisen ystäväksi niin meilaa osoitteeseen [email protected]

2

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ppöööö

      JA TÄMÄ ON FAKTA. J

    • kaverisi_

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      37
      4002
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      100
      3544
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      111
      3470
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      78
      3215
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      88
      3194
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2855
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2640
    8. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2519
    9. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2513
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      96
      2294
    Aihe