Katalogiystävä

sacro.sanct

Haluan uutta elämääni. Kun joka tapauksessa kellun vastavirtaan sen suhteen, mitä ihmiseltä odotetaan, on aivan sama ottaa joku seuraksi.

Jätän siis perinteinen kirjeenvaihtoilmoituksen; tahdon uusia ystäviä, niin miehistä kuin naisista. Kirjoitellaan, pohditaan elämää ja annetaan ystävyyden vahvistua taikka haipua itsestään -miten nyt luonnollisinta on. Ilman velvollisuutta mutta mitä suurimmalla rehellisyydellä.

On kuitenkin yksi toivomus; ole samankaltainen niin kemiamme klikkaavat parhaiten. Minussa on suuri vika, olen levoton ja menetän mielenkiintoni nopeasti jos mielikuvitukselleni ei ole purtavaa. Haluan uusilta ystäviltäni energisyyttä, luovuutta sekä avaraa mieltä. Haluan ympärilleni ihmisiä jotka jaksavat, jotka innostuvat sekä pitävät uusista haasteista, haluavat kokeilla jotakin uutta. Jotka eivät koskaan sano; ei mua huvita; ei jaksa; emmä viitti kun en osaa. Viimeisiä minulla on jo tarpeeksi ympärilläni.

Olen 25 vuotias utelias ja rohkea, periaatteellinen nainen. Olen tempperamenttinen, virkeä, boheemi, taiteellinen, rento ja huumorintajuinen. Yleensä tulen paremmin toimeen miesten kuin naisten kanssa, sillä en jaksa jutella loputtomasti vaatteista, meikeistä tai jo tämän ikäisen naisen pahimmista vitsauksista: lapsista. Mielummin puhun ihmissuhteista, pohdin pysyisikö tapetti spermalla seinässä ja millaista olisi ollut elää keskiajalla. Rakastan tieteitä, mytologiaa sekä kunnon kauhua.

Harrastuksia on kahdenlaisia; luovia ja urheilullisia. Kirjoitan, maalaan, käyn punttiksella tai kamppailulajini treeneissä. Sukellusvarusteenikin roikkuvat hyödyttömänä kaapissa sillä kukaan ystävistäni ei jaa harrastustani. Monia harrastuksia olisi vielä kokematta ja ilolla niitä kokeilisin jos joku opastaisi vieressä. Mm: maastopyöräily ja kalliokiipeily kiinnostaisi. Mikä ettei laskuvarjohyppykin.

Musamakuni on hyvin rock henkinen, muttei sentään mennä metalli tai hevi puolelle. Esimerkkeinä 3 doord down, Linkin park, Lifehouse, Creed ynnä muut lukuisat melodiset kokoonpanot.

Etsin ystäviä ikähaitarissa 23-32v tosin asiassa on joustoa :D

Sitten toinen juttu. Etsin nimenomaan ystäviä joten romantiikan nälkäiset miehet ja naiset, älkää vaivautuko. Olen ollut 10 vuotta onnellisessa parisuhteessa, joten vain ystävät puuttuvat. Siksi että muutto vei minut tänne etelään Helsingin laitamille ja useammat ystävistäni lähtivät toiseen suuntaan.

Joten jos joku tahtoo älykkään, mukavan ja vauhdikkaan naisen ystäväksi niin meilaa osoitteeseen [email protected]

2

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ppöööö

      JA TÄMÄ ON FAKTA. J

    • kaverisi_

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      178
      2638
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2397
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      103
      1090
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      911
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      869
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      770
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      761
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      276
      747
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      87
      734
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      688
    Aihe