On tullut uusi mansikkalajike MALVIINA
Tätä lajiketta viljellään Etelä-Ruotsissa yleisesti.Joitakin koe viljelijöitä on jo Suomessakin. Marja on erittäin kookas ja hyvänmakuinen.
Tänä kesänä sitä on myyty paljon lähes koko maassa RUOTSALAISTA mansikkaa
Suomalaisissa pakkauksissa kesken kotimaista sesonkia.
Ruotsalaisen mansikan myynti Suomalaisena on petos.
Eikö kukaan puutu tällaiseen kauppaan ?
MALVIINA-mansikka
1
2244
Vastaukset
- alajojuosta
No puutu sinä kun kerta petos on niin suuri ja siitä kärsit tavattoman paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083