miksi aviossa oleva mies haaveilee muista

tunnenterveeksi

siis sillai että mille se tuntu tiukempi,pienihäppärisempi ja muutenki seksi.pettämistä ei halua mutta tuskat on ajatustasolla kovat?

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mietipäsitä

      Koska ei rakasta puolisoaan? Koska on henkisesti epäkypsä? Koska on seksiriippuvainen? Syitä voi olla monia.

      Itsekin olen varattu mies, perheenisä. Ei kyllä mielessä seksi muiden kanssa pyöri. Ei ole syytä. Seksiä vaimon kanssa on 1-2 kertaa viikossa. Minulle olisi soppeli kerta viikkoon, mutta vaimo on meistä se "hormonaalisempi". Itse olen huomannut, että kun ikää tulee, niin seksin ja halujen merkitys on elämässä hyvin erilainen. Ei ole mielessä enää niin usein. Laadultaan seksi on parasta mahdollista nyt verrattuna johonkin nuoruuden hässimisiin, mutta määrällisesti ei ole enää jatkuvasti mielessä. Uskon että on aika normaalia ihmisen kypsymistä. Niin , olen 43v.

      • Lakanoissa

        "mietipäsitä " kaunis huomio vaimostasi ja suhteestanne! Olette luodut toisillenne!
        Resepti on meilläkin käytössä. Ikä tekee paremmaksi kaiken. Hyvää jatkoa teille!


    • 1119

      Ei välttämättä haaveile, mutta mielellään katselee. Me ihmiset olemme kaikki erilaisia ja miksei sitä katselisi eri rotujen erilaisia ruumiinrakenteita. Oletteko huomanneet miten eri maiden kantaväestön kasvonpiirteet poikkeavat toisistaan? Pystyttekö erottamaan kreikkalaisen ranskalaisesta? Entä juutalaisen arabista? Iranilaisen isakilaisesta? No, amerikkalaisten kasvonpiirteet ovat kyllä niin omaa luokkaansa että ne erottaa lähes kenestä tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4842
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1333
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe