Hei! olen parikymppinen nainen jolla haaveina olis se lihaksikaskroppa, loistava kunto ja terveellinen elämä:D ja lähtö taso siis tämä:
olen laihduttanut 75 kilosta 66kiloon johon paino jämähti (kilot lähtenyt lähinnä easydietillä ja nälkiintymällä)
ja nyt kyllästyin itseni rääkkäämiseen ja päätin että on terveellisempiäkin tapoja näyttää hyvältä.
salikortti on (hankin muutamakuukausi sitten) mutta en todellakaan osaa oikein salilla tehdä mitään, enkä käyttää laitteita jnejne.
kunnon treenivaatteet on ja kengät sekä motivaatiota:D rahaa ei ole eli personal treinerit ja superuutuuserikois dietit yms ei tule kysymykseenkään.
röökiä vedän älyttömästi eli yliaski menee päivässä, mutta lopettamaan en ole vielä kyennyt jaaa yleiskunto on ja on aina ollut todella huono.
Lihaksia löytyy olen aina tehnyt raskasta ruummillista työtä eli voimaa ja lihaksia on jo hyvin kerrytetty:) (mutta jo työpäivästä palaudun paripäivää niin on kroppa loppu:() ja muutenkin olen jotenkin loppu niinkuin ois vetopois ja olo niin ikäänkuin laiska edes kotihommat ei luonnistu... uskon tosin siihen että kun kehon saa kuntoon niin muutkin asiat korjaantuu siinä samalla:D eli kaikki vinkit niin motivaatioon, kuntoiluun kun ruokavalioon saa antaa:D ja tarkoitus tehdä elämän muutos rivakasti ja saada ne tuloksetkinnäkyviin mahdollisimman pian:D kiitos jo etukäteen!
neuvokaa mut alkuun:D kaikki vinkit auttaa:D
laiskoittaa
1
98
Vastaukset
- kekkonen654thu6t
Lopeta se rööki heti puupää! Ja se pullan syöni. Kova työ palkitaa.
4-5 kertaa salilla joka päivä 2 lihasryhmää. Ja katso mitä syöt niin hyvä tulee. Jos varaa ota personal trainer .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16811561- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586046Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664997- 224766
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404401Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074303- 1043688
- 803290
- 481791