Tapasin terassilla miehen, jonka kanssa ihastus oli molemmin puolista. Jutustelun edetessä ilmeni, että mies on varattu ja kahden lapsen isä. Tästä huolimatta vietimme hauskan illan, suutelimme ja nautimme skumppaa. Mies näytti henkilöllisyystodistuksensa, kertoi osoitteensa ja työpaikkansa, antoipa vielä puhelinnumeronsa ja käyntikorttinsa. Mikä on miehen logiikka kun riskeeraa kotirauhansa noin?
Varatun miehen käytös
21
700
Vastaukset
- sxth
lortto
- maled
kumpi....
- kotkotrunoilija
Testata, miten kiinnostunut olet ja kunnon kanatappelu on ilo miehen silmille.
- samikset
Ihanpa sama logiikka kuin sinullakin!
- Ihan_selkeää---
.
"Sitä saa mitä tilaaaaaaaaa!!11!!11!1!!1!1!!!!"
har!11
.- Murunenxxxx
????
Ei tässä ole kukaan saanut muuta kuin yhden hauskan illan. Ihmettelin vaan miksi varattu mies noin hövelisti jakelee kotitietojaan. - miesonmies
känni ja kaunis? naine, eipä siihen muuta tarvita . saattoipa veetuttaa seuraavana aamuna jos muisti. van saattoipa tuo orottaa sun soittoaski jos vaikka uurelleen pussailemaan pääsisi
- logiikka.löytyi
Motiivi oli päästä kuvaamaan peräaukkosi ja jakaa kuva koko kansalle, kaikessa karuudessaan!
Hänen mielestään mitään sellaista ei tapahtunut, mistä voisi kotirauha vielä mennä, vaikka rajamailla oltiinkin. Miksi sinä kyselet kotirauhasta? Miksi se olisi vaarassa?
Jotkut ihmiset jakelevat hövelisti käyntikorttejaan, työ- ja muille kontakteille. Miksi hänen olisi pitänyt salata perheensä ja työpaikkansa ym.? Hän piti sinua mukavana ihmisenä, mutta ei varmaankaan minään muuna, vaikka överiksi menikin (suutelu). Hän varmaan oletti, että jos lähestyt häntä, et ole mitkään pahat mielessä, vaan ystävänä tai työasioissa. Mutta näin et sitten ajatellutkaan, vai?- Murunenxxxx
Ei mitään syytä lähestyä häntä työasioissa ja vähän oudoksi näkisin tuollaisesta tilanteesta ystävyyssuhteen alkamisen, ainakaan vaimon/perheen mielestä...tai edes omastani.
Ajatustenlukijaksi sinusta ei ole. Murunenxxxx kirjoitti:
Ei mitään syytä lähestyä häntä työasioissa ja vähän oudoksi näkisin tuollaisesta tilanteesta ystävyyssuhteen alkamisen, ainakaan vaimon/perheen mielestä...tai edes omastani.
Ajatustenlukijaksi sinusta ei ole.Mitä tarkoitit "kun riskeeraa kotirauhansa noin"? Jos joku antaa käyntikortin tai kertoo avoimesti työstään ja asumisestaan, millä tavoin hän riskeeraa kotirauhansa?
modelli kirjoitti:
Älä oo tollanen jäykkis... ootko koskaan ihmetelly miks sun aamupuuro on joskus sinistä?
Ai kumman, mun tai ton "Murusen" ? :D
- sivuhuomatus_
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Mitä tarkoitit "kun riskeeraa kotirauhansa noin"? Jos joku antaa käyntikortin tai kertoo avoimesti työstään ja asumisestaan, millä tavoin hän riskeeraa kotirauhansa?
yybee oot rasittava, tulet aina pätemään ja neuvomaan takerrut pikkuseikkoihin.
sivuhuomatus_ kirjoitti:
yybee oot rasittava, tulet aina pätemään ja neuvomaan takerrut pikkuseikkoihin.
Millä täällä pystyis pätemään, keksis vaan..
Ei oo musta pikkuseikka, että joku suunnittelee jotain kotirauhan rikkomista, kun joku mies on erehtynyt kännissä esittelemään perhekuviaan ja ollut yliystävällinen
;(
Eipä tuo minul kuulu, mut kun tulin tänne hetkeks aikaani törsäämään, niin pakko ihmetellä.- ruisrock-13
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Millä täällä pystyis pätemään, keksis vaan..
Ei oo musta pikkuseikka, että joku suunnittelee jotain kotirauhan rikkomista, kun joku mies on erehtynyt kännissä esittelemään perhekuviaan ja ollut yliystävällinen
;(
Eipä tuo minul kuulu, mut kun tulin tänne hetkeks aikaani törsäämään, niin pakko ihmetellä.Kuka sanoi suunnittelevansa kotirauhan rikkomista? Missä kohtaa? Hohhoijaa... hyppii, samalla kun syö purkkaa, läpsyttää käsiään ja vääristelee asioita. Tuo onnistuu vain yybeeltä!
ruisrock-13 kirjoitti:
Kuka sanoi suunnittelevansa kotirauhan rikkomista? Missä kohtaa? Hohhoijaa... hyppii, samalla kun syö purkkaa, läpsyttää käsiään ja vääristelee asioita. Tuo onnistuu vain yybeeltä!
"Mikä on miehen logiikka kun riskeeraa kotirauhansa noin?" Varmaan tuli lipsahduksena aloittajalta, mutta selvästi jotain tuollaista käväisi hänellä mielessä. Miksi muuten puhuisi kotirauhan riskeeraamisesta? Eipä itselle tulis mieleen, jos antaisi käyntikortin jollekin, että nyt meni kotirauha. Mies luotti varmaankin, että se, kenelle kortti tai yhteystiedot annettiin on ihan tasapainoinen ihminen.
- hohhoijakkaa
ruisrock-13 kirjoitti:
Kuka sanoi suunnittelevansa kotirauhan rikkomista? Missä kohtaa? Hohhoijaa... hyppii, samalla kun syö purkkaa, läpsyttää käsiään ja vääristelee asioita. Tuo onnistuu vain yybeeltä!
Eihän yybee mitään vääristele. Mitä sekoilet?
- naisetonpetoja
Mies antoi sinulle ensin toivoa, vaikuttamalla ihastuneelta ja kännipussailemalla. Sitten putosit pilvilinnoista, kun hän kertoi perheestään ja elämästään. Nyt sitten suunnittelet jotain kostoa, koska sinulla on miehen henkilö- ja osoitetiedot kun mies tuskin edes selvin päin muistaa sinua enää? Hanki elämä, äläkä elä toisten elämää!
- stnprkl
Vittu nää on kaikki lukihäiriöisiä täällä!
- annaskunmieskertoo
Tapasin terassilla miehen, jonka kanssa ihastus oli molemmin puolista.- sinun tulkintaasi, että ihastus oli molemminpuolista. Jotkut miehet "ihastuvat" aina kännissä ollessaan "viereisen pöydän liisaan".
Jutustelun edetessä ilmeni, että mies on varattu ja kahden lapsen isä. Tästä huolimatta vietimme hauskan illan, suutelimme ja nautimme skumppaa.- Mies viestitti, että suhdetta ei ole sitten tiedossa. Koska vaikutti että tajuat, hän heitti vapaalle ja veti kunnon lärvit. (myöhemmin ajatteli, että suutelemiset olisi saaneet jäädä)
Mies näytti henkilöllisyystodistuksensa, kertoi osoitteensa ja työpaikkansa, antoipa vielä puhelinnumeronsa ja käyntikorttinsa. - Mies halusi näyttää, että luottaa sinuun, että olette sujut, vaikka teistä ei tulekaan mitään.
Mikä on miehen logiikka kun riskeeraa kotirauhansa noin? -MITÄVITTUA?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617