lopetetaan työnteko!

jos suomen perse kestää tätä menoa,niin minkä helvetin takia mekään töitä tehdään??jäädään kaikki sossun tuille niin eiköhän nuilta pelleiltä kohta lopu nuo veroeurot millä leikkivät kansan kustannuksella!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On se vaan niin paljon mukavampaa kun on rahaa jolla mällätä. Voisi sanoa että elämisen arvoista elämää. Ikävä kyllä saadakseen rahaa on käytävä myös töissä..

Sinunlaiset loiskuspäät voisi viedä saunan taakse. Suomessa riittää elätettäväksi sellaisiakin jotka oikeasti haluaisi päästä töihinmuttei syystä tai toisesta pääse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niinsevaanon kirjoitti:

jos suomen perse kestää tätä menoa,niin minkä helvetin takia mekään töitä tehdään??jäädään kaikki sossun tuille niin eiköhän nuilta pelleiltä kohta lopu nuo veroeurot millä leikkivät kansan kustannuksella!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu