Naiset huom!! Aerobinen turhaa..

keep_it_simple

Jos tavoitteena on tiukka seksikäs sporttinen kondis. Ruokavalio kuntoon PT:n avuin ja neljä treeniä viikkoon salilla rautaa nostaen. Tämä postaus on kaikille haluan "kiinteyttää" tyypeille ja ketkä luulevat saavansa parhaita tuloksia body pumpilla, pitkillä sarjoilla, monella tunnilla aerobista viikossa.

Etkö usko? Lue tämä päivitys ja katso kuvat:

http://killekujala.fitfashion.fi/2015/03/05/keep-it-simple-stupid/

4

185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä_Mättää

      Eikös se raudannostokin ole aerobista...

    • juoksikja

      voihan se ollakin tehokasta. mutta sanoisin näin: itse kuitenkin suosin enemmän juoksua, se anta kokonaisvaltaisesti sutjakan näköisen vartalon. Ja vähentää vatsasta rasvaa. Usein kun joku fitnespimu treenaa salilla, sillä voi olla joku lihasryhmä liian treenattu suhteessa johonkin toiseen ruumiinosaa, esim. reidet. Se näyttää rumalta, jotenkin kulmikkaalta. pitäisi olla aika perehtynyt että osaisi tasapuolisesti treenata kaikia ruumiinosia välttyäkseen tolta.
      TOINEN ASIA. Kun tollanen lihaskimppu lähtee lenkille, se näyttää huvittavalta, on liikaa massaa. Noi fitness pimut kyllä on erittäin hoikkia, mutta kaikki aloittelijat ei osaa vähärasvaista ruokavaliota, jolloin lopputulos on kuin kuulantyöntäjällä.
      Pitäisin tärkeämpänä muutenkln sitä että juoksukyky olisi hyvä ja kestävä ja että jaksaa juosta tarvittaessa vaikka pahoinpitelijää karkuun/tai karhua, kuin onko joku pohje pyöreä.Ja myös että terveys olsii hyvä, eli hapenottokyky ja nopeus/ myös askeleen tärähtely on tärkeää luustolle.

      • Nahkaaluuta

        Juoksijat on sellaisia kuivan maan oravia, ettei niissä ole mitään nähtävää, kun kurvit puuttuu.


    • Juoksijanymmärtäjä

      Hyvä juoksikja!!! Itse liputan myös juoksun ja uinnin puolesta! No voi johtua iästäkin: 45 :-) Tälleen kun ikää kertyy, on merkittävämpää, että sydän (se on lihas!) toimii hienosti, nuorille ehkä tärkeempää on ulkonäkö (vad än det kostar.) No itekin käyn salilla myös. Treenaan hyvän fiiliksen takia, en painon tai ulkonäön. Jos salilla treenaa, on syytä treenata riittävän isoilla painoilla. Ihminen tarvitsee lihasvoimaa.

      No mutta, oon 170cm, painanu 13-vuotiaana 55 ja oletan et painan edelleen. Saatan vetästä päälle saman mekon kesäisin kun 13-vuotiaana. Jotain 10v sitten oon ollut vaa´alla viimeks. Ei ihminen vaakaa mihinkään tarvitse!

      En ole kiinnostunut myöskään kaloreista enkä kiinteytymisestä. (Kaveri laski hiljattain, että söin 5000kaloria sinä päivänä. )
      Itseni on vaikea ymmärtää, jos joku lihoo/ laihtuu/ kiinteytyy/ ei kiinteydy. Oiskohan kyse jostain syömishäiriöstä ? Kansalaiset: nauttikaan elämästä, urheilkaa ja syökää riittävän paljon!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe