Kerätäänkö nimilista?

Kaikki, joitten mielestä hädässä olevia ei tarvitse auttaa, niin nimilistaa vaan keräämään. Sossuun ja Kelaan reilusti kopio listasta, niin tiedetään, kun tulevat itse seuraavan kerran apua anomaan.

Odotellaan tapahtuuko mitään :)
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sinun päänkuori on tehty niin ohuista aineksista että tyhmyys paistaa läpi. Kelahan vaan Kelaa ei ota kantaa se antaa.....

Äänestä
  • Saatiinko eka nimi listalle :)

    Ei ole vielä pitkä lista, tilaa on vielä.... tulipa nyt hiljaista

    Äänestä

  • taitaa aloitaja olla kyrvän puutteessa

    Äänestä

  • joo tuo on se sama köpö mikä yhäkseen sekoilee täällä eikä mitään ymmärrä, ei nämä Iraqin ukot ole mitään hädässä olevia he tulevat tänne koska suomi on luvannut elättää heidät ilmaiseksi ja hyvin, ja on helppo saada turvapaikka, en tiä miltä, nämä itse kertovat näin tv,ssä tietävät lähtiessä että on päästävä vain tänne niin asia on selvä.

    Äänestä

  • No saatiinko nyt edes yhden rohkean nimi? Pistähän tänne apuvatarvii nimi näkyviin niin tiedetään kaikki. Jos putoat jäihin niin ei kukaan turhia vaivaudu hyysäämään.

    Äänestä

  • eisemitäänkäsitä kirjoitti:

    joo tuo on se sama köpö mikä yhäkseen sekoilee täällä eikä mitään ymmärrä, ei nämä Iraqin ukot ole mitään hädässä olevia he tulevat tänne koska suomi on luvannut elättää heidät ilmaiseksi ja hyvin, ja on helppo saada turvapaikka, en tiä miltä, nämä itse kertovat näin tv,ssä tietävät lähtiessä että on päästävä vain tänne niin asia on selvä.

    Ja siinä siis yksi vapaaehtoinen ilmoittaa, ettei apua kaipaa. No kyllä nyt säästetään sosiaalimenoissa. Muistakaapa nyt allekirjoittaa se lista!

    Äänestä

Nyt ei jaksa enää roikkua täällä. Katsotaan parin viikon päästä onko porukka edelleen keskittynyt täällä homotteluun yms, yhtä reippaaseen toimintaan, vai onko moni jo oikeasti uskaltanut sitoutua omiin periaatteisiinsa ihmisten auttamisen suhteen.

Nimilistaa odotellessa hyvää yötä!

Äänestä
  • Up up

    Äänestä

Vekseliin nimi sama asia en maksa

Äänestä
  • Kuten lupasi, poikkesin tarkistamaan tilateen, vaikken täällä muuten jaksakaan pyöriä. Parempaa lukemista kun saa esim. kirjastosta ja kohteliaampaa ja älykkäämpää juttuseuraa vaikka naapurista.

    Eipä ole ainakaan uutisiin asti päässyt, että todellisia "hyysäämisen" vastustajia olisi vielä löytynyt. Siis ainakaan ei tosi toimiin kykeneviä. Siis vielä kerran: Kenen mielestä apua tarvitsevan auttaminen on väärin, niin nimilistaa vaan keräämään. Muussa tapauksessa ei pitäisi olla pokkaa enää kitistä.

    Vaikeinta taisi tässä olla se, että tuollaisen allekirjoittaja joutuisi loogisesti ajatellen allekirjoittamaan myös sen, ettei itsekään voi tiukan paikan tullen hyväksyä mitään "hyysäystä" itselleen.

    Että tälläaiset hyvästit tälle palstalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ideapark kirjoitti:

Kaikki, joitten mielestä hädässä olevia ei tarvitse auttaa, niin nimilistaa vaan keräämään. Sossuun ja Kelaan reilusti kopio listasta, niin tiedetään, kun tulevat itse seuraavan kerran apua anomaan.

Odotellaan tapahtuuko mitään :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu