kuka tietää vastauksen?

pulmavisaa

Pistänpäs "pahan " kysymyksen.
Kukas tietää sanoa mikä on koko pakolais asian tarkoitus ?

10

132

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skinnybob

      pörssipeli toiset voittaa toiset häviää

    • paremmalla

      Eipäs . Vastaus oli väärin. Mutta yritä uudestaan.

    • SadButSoTrue

      Tää on helppo: Follow the money and power-> Putin ja Goldman Sachs ovat sopineet, että raiskataanpa vähän Eu:ta. Juutalaisen äidin omaava USA:n "sionistien" muppetti Merkel tietysti suostuu tähän. On muuten ihan ihmeellinen sattuma, että YK:n maahanmuuttovastaava on Goldman Sachsin Peter Sutherland. EKP:n pääjohtaja Draghi myös. Kreikka-huijausta tuskin tarvitsee selittää enää. Veronmaksajien rahat pankeille.

      Rahat pankkiireille, ja samalla hajoita/hallitse peli, jonka tarkoituksena sekasortoistaa maat siten, että ne on helppo ostaa tai valloittaa. Win-Win-tilanne Venäjän nerolle ja Goldmanin ahneille pojille.

      NWO odottaa jo kovin ovella. TTIP pitäisi vielä saada runnottua niin kaiken voisi yksityistää ja isot voi sen jälkeen ostaa pikkuhousuja myöten kaiken pieniltä. Ahneet pikkunilkit kuten Suomen PERSKEK-hallitus myyvät vaikka mummonsa profittia vastaan. Ehkäpä jopa ilman lahjontaa. Audin takapenkki riittää.

      Pakolaiset ovat kaikesta huolimatta suuri mahdollisuus:)

    • Qtivadis

      1912 julkaistu kirja Rotujensekoitusoppi. Tällainen epämääräinen ihmismassa jolla ei ole mitään selvää identiteettiä on helpompi hallita.

      • Sisäsiittoista ääliölaumaa olisikin nimittäin mahdotonta hallita.


      • kekek-kekek kirjoitti:

        Sisäsiittoista ääliölaumaa olisikin nimittäin mahdotonta hallita.

        Senkun nimittäin voisi ohjata enintään johonkin laitokseen.


    • Pimeys-saapuu

      Hunnilaumat vyöryivät aikoinaan yli sivistyneen maailmanvallan Rooman ja vetivät kaihtimet eteen ja niin keskiajan pimeys vyöryi yli Euroopan.

      Nyt musmilaumat vyöryvät estämättömästi yli Euroopan ja tuhoavat kansallisuudet ja kulttuurit ja länsimaisen sivistyksen ja siitä seuraa vuosituhantinen pimeys ja sharialainsäädäntö kaulojenkatkomisineen ja naisten alistamisineen.
      Ja nykyrahvas vaan huutaa areenalla hurraata sirkushuveille.

    • kukasanose

      Eiköhän taustalle ole uusi maailmanjärjestys.
      Kun valtiot sekoitetaan eri roduilla niin oma identiteetti on mitä on. Sellaisia alueita on helpompi hallita.
      Vaikka en minnä osa sanno onko se hono.

    • Pohattajarahatta

      Ei kysymys ole paha. Vastaus on. Vallanhimo (=uskonnon varjolla ), ja tietenkin raha.

    • skinnybob

      uskonnollinen sota joka jakaa varallisuuden

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      38
      3629
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      98
      1731
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1615
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1575
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      93
      1337
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1256
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      289
      1154
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      126
      1025
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1001
    Aihe