Kemijärvi tex

Kemppa

Kylläpä on otettu pieni ääninen työntekijä liikkeeseen.Voi herra jumala huutaa että koko kauppa raikaa ja varmaan kaikki kuulee.Ja lisäksi tämä henkilö ei sovi tälle alalle kiitos ja jne täysin retuperällä.

28

1599

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyypillistä

      Kemijärviläiset itseensä kyllästyneet ihmiset haukkuu kaikki mikä liikkuu. Mikä ihmeen negatiivisyys panee ihmisen mielen noin synkäksi että hakemalla haetaan mistä tänne päästään narisemaan.
      Meidän kaikkien olisi aina mietittävä minkälainen itse on ja olisiko minun käytöksestäni toisilla sanomista. Meissä jokaisessa on omat puutteemme, omia puutteita vain ei huomata.

      • marjuska2015

        Minä olen kans huomannut siellä erään myyjättären toimivan noin niinkuin keskustelun aloittaja on kirjoittanut esim. jos jotain tavaraa ei löydä ja kysyy häneltä niin kailottaa kaikkien kuullen ja huutaa toiselle myyjälle myymälän toiseen päähän että varmasti kaikki kuulee mitä on ostamassa ja toiseksi se ettei kassalle tullessa tervehditä asiakasta.


    • marjuskavaan

      Olen huomannut saman kuin mitä keskustelun aloittaja. Eräs myyjätär jos häneltä kysyy etsimäänsä tuotetta niin huutaa kassalta myymälän toiseen päähän toiselle työntekijälle että varmasti kaikki kuulee mitä on ostamassa ja toiseksi tämä ei tervehdi edes asiakasta kun on kassalla.

      • Pyykkipulveri

        Kyllä näin on olen huomannu itsekki samaa myyjättären pitäs panna folumia pienemmälle:)


    • Voi_kuuntele

      Se kuulkaa tulee meille saapuvien rikkauksien myötä kuulumaan kulttuuriin huutaa ja mesota niinkuin pakolaislaumat konsanaan!
      Tämä naikkonen on vain "aikaansa edellä" :)

      • ajolähtee

        kylä se näin on,jos kauppaan pyörähtää 300 pakoloista,ei siinä tyttöriepujen ininä riitä,antáa"naikkosen vain korottaa ääntään"HYVÄ!


      • dögäöögc

        ja tavarat katoaa taivaan tuuliin...


    • rrsl

      Sillä on ehkä vain huono kuulo sen takia se huutaa.

      • metsuritar

        liityn edelliseen YMMÄRRYSTÄ


    • paljon_oppimista

      Tätäkin juttua lukiessa huomaa, mitenkä sivistymättömiä moukkia olette. Arvostelette ihmisiä, ettekä poloset huomaa omaa tyhmyyttänne. Kuulonkin nykyisin voi jo korjata, mutta synnynnäistä yksinkertaisuutta ei.
      En ihmettele yhtään jos Kemijärvi tyhjenee, eikä sinne yrittäjiä löydy, rollaattorikansa vain arvostelee niitä rohkeita jotka vielä yrittää palvella teitä.

      Nykyiset vanhemmat ihmisetkin on ilkeitä kannattaa olla nuoremmillekkin olla ystävällinen, ne kuitenkin viimeisetvuosikymmenet teitä tulevat hoitamaan.

    • herätkää

      Kyllä on typerää ruveta tällä palstalla haukkumaan yksittäistä työntekijää, minkä sitä kukaan voi äänelleen tai joku ulkonäölleen/iälleen, minkä Luoja on luonut. Yhtä ikävää on oma käytöksesi nyt, keskustelun aloittaja ja siihen yhtyneet! Eikö ole muuta tekemistä! Todella sivistymättömän kuvan antaa teistä. Herätkää! Vielä olis eri juttu, jos kyseinen työntekijä olis jollain tapaa teitä huonosti kohdellut tai tehnyt virheen, mutta ei..... Re voitte aiheuttaa suuremman tuhon ja trauman jollekin lopuksi iäksi. Sanon vaan tälle työntekijälle, että älä välitä näistä moukista!

      • terveisiämuualta

        Helvetti tuota kemijärven takapajulaa. Jos kerrankin joku käyttää ääntä, niin sekin on perseestä. Haistakaa p. te koko kemijärven hikikainalot ja haisunäädät. Menkää sinne perähikiälle kusemaan.


      • Kasperinskiko

        Sanonta täällä Roissa , jotta ookko Kemijärveltä ku noin isosti kailotat.
        Varsinkin ne vähemmistöläiset vai joko lie enemmistö.
        Pirun kovalla äänellä praataavat ihan niinku huonokuuloset,


      • rommaani

        ollaan ihan suomalaisia oltu jo 500 vuotta,jokaisella erilainen ääni, jos sitäkin nyt pitää kommentoida


    • kauempaa_katsottuna

      Jos jonkun puheen kovuudesta kiinnittää huomiota, ja vielä tänne jankuttaa, silloin on tekemisen puute, ja liian pienet ympyrät.
      Alkakaa elämään niinkuin muuallakin, ja unohtakaa toisten arvostelu, ja henkilökohtainen haukkuminen. Nyt pitäisi olla sivistyneessä, ja koulutetussa suomessa eikä enään niitä vanhoja aikoja jolloin akat kulkivat juoruamassa talosta taloon.

      • tylsämielistenpesäke

        Sivistys valuu ulos kemijärviläisistä kuin vesi hanhen selästä.


    • Äänirauta

      Ääntä mahtuu ilmaan. Enempi ottaa pattiin epäselvästi tupisevat kuiskijat, jotka eivät halua katsoa puhuteltavaa silmiin, varsinkin palvelualoilla. Eiköhän meillä päin tuo ole enemikin suuri ongelma. Koulujen pitäisi ihmisiä paremminkin yllyttää käyttämään ääntään kun siihen on tarvetta. On toki hetkiä jolloin kuiskiminenkin on paikallaan, siis muuallakin kuin hirvijahdissa.

    • SeKoPäÄ

      Nainen on vain niin hyvä kuin hänen miehensä on. Jos mies kaltoinkohtelee naistansa eikä anna rakkautta ja substraalia säännöllisesti niin syy on seurausta siitä, että narttu-aitaus on voimajohtoalueella.

      • intiimiasioistavalehtelu

        Menetkö tuosta käräjille?


    • halapaa

      ei liikkeessä osata käyttäytyä,
      halpa liike ja halpamainen käytös - kaikki menevät yksiin

    • tavaraa
    • miksi_huutaa

      kävin mutta ei kai ollut paikalla, oli hiljaista

    • ihan_hyvä_mieli_tuli

      Tämä on kiva juttu täällä, ihan kevennyksenä käy! Ja erikoinen täytyy olla sekin, joka tämän jutun kovaäänisestä kailottajasta on tänne pistänyt.

    • Antaa_kailottaa

      Tää on tosi nasta juttu, munkin mielestä. Luulisi kankaalle ääntä mahtuvan, pari kilometriä keskustaankin. Ja on vielä liike vilkkaan kadun varrella, joten luulisi äänen hukkuvan ihan taustameluun. Ja tavaraa on liikkeessä niin paljon, että luulisi senkin ääntä vaimentavan hänen hyllyjen välissä liikkuessaan.

    • hyvä_täti_hän_om

      Ulos ääntä mahtuu... palveleeko puutarhamyymälässä?

    • heh_eeeeeeeee

      Vieläkö huutaa?

    • Meen.heti.Hokmanniin

      Tokcmanni tulee.
      Ääni pienenee.
      Hukkuu tavaroihin.
      Sen verran iso liike Stocmanni on.

    • 0n_outoa_kaikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      123
      5560
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      71
      5208
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      99
      4295
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3670
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3308
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2891
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2327
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      58
      2059
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      45
      1927
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1733
    Aihe