Meillä on jano huomennakin!

11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No valtiovalta on sosialisoinut vesialueita jo pitkään, kuten kalastuskunnallemme myydään kalastuslupia ja jopa troolauslupia valtion toimesta ilman sanottavaa korvausta vesialueen omistajille,
tai kysymättä lupaa.

Oikeudet vesialueisiin tulevat historiasta perustuen manttaaliin eli maaomistukseen ja ne on vahvistettu useilla valtiosopimuksilla, siis myös itsenäisyysyysjuistuksessa, eli tulevat jo Ruotsivallan ajoilta sekä ovat kirjoissa ja kansissa.

Nyt nämä punavihreät ekofasistit jatkavat sosialisointiaan kunnioittamatta perustuslain suojaamaa omistusoikeutta, joka on
toisten osalta jopa ikimuistoinen, eli niin vanha ettei tiedetä enään miten omistusoikeus on syntynyt..

Äänestä
Aloittaja

KORRUPTIO SUOMESSA KURIIN VIRON TAPAAN.
Onko myymälävarkaus yhteiskunnan kannalta vaarallisempi, kuin poliittinen tai tuomioistuinten korrputio? Onko leivän varastaminen kaupasta vaarallisempi ilmiö, kuin valtionyhtiöissä pesivä korruptio? Vaarantaako myymälävaras valtion yhteiskuntarauhan vai lahjottavissa oleva oikeuden tuomari?
Leipävaras vahingoittaa vaan kauppaa, mutta valtiolta varastaminen on vakava rikos.
Viron pääministeri totesi tänään näin: "– Kukaan ei voi kuvitella, että on Viron lakien yläpuolella, Roivas sanoi.", Lähde: Iltasanomat.
Valitettavasti Suomessa on toisin.
http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/203190-korruptio-suomessa-kuriin-viron-tapaan

Äänestä
Aloittaja

No johan ne ovat sosialisoineet kalatkin EU direktiivin mukaisesti Virolaisille trooraleille myymällä kalastusoikeuksia ja kiintiöitä EU direktiivien mukaisesti.

Itse vesialueen omistajana en voi kuin ihmetellä moista sosialisointivimmaa joka riistää perustuslain suojan omiin
kalavesiini.

Luonto on meille kaikille ja sitä voi hyödyntää jokamiehen
oikeuksilla kanssaihmiset joilla ei ole omistusoikeutta,
myös kalastamalla.

Ja sekös ekofasisteja harmittaa.

En minä halua ekofasistin syövän pöydästäni valtiovallan suojeluksessa minun ollessa maksumiehenä omista oikeuksistani.

http://eralehti.fi/arinkalahatusta/2014/08/12/troolauskiistat-jatkuvat-saimaalla-2/

Ilkka Mononen

Äänestä
Aloittaja

Kekkosen jälkeen valtaan on bangsterien toimesta nostettu pelkkiä lusmuja. Jos kansan keskuudesta, poliittisen apparaatin ulkopuolelta, ei nouse uutta Kekkosen veroista johtajaa, bangsterit tulevat käyttämään suomen aluetta NWO hankkeissaan venäjää vastaan, eikä ole vaikea arvata ettei siinä suomelle ja suomalaisille käy kovin hyvin.
Juutalaiset ovat luvanneet sekoittaa eurooppalaiset ja afrikkalaiset niin että tuloksena on helposti ohjailtava sekakansa. Ja sen ne tekevät. Miten helvetissä sen annetaan tapahtua? Eikö vaalikarja ikinä opi mitä sakkia ne äänestävät valtaan? No ei opi ei. Ja seuraaviin eduskuntavaaleihin mennessä on jo liian myöhäistä vaikka vaalikarja vastoin luonnon lakeja tulisikin järkiinsä.
https://www.youtube.com/watch?v=YSAvVEakIls

Äänestä
  • Aloittaja

    Nyt poliitikot tuottavat maahan niin paljon muuttajamiehiä että pullantuoksuiset saavat takuuvarmasti jotakin palkaksi siitä että leipovat pullia.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Minä olen jo elämäni elänyt eikä suomen tulevat kohtalot oikeastaan enää kosketa minua, mutta tätä on kauhea katsella.
    Mitään ei ole tehtävissä koska haisulimedia pitää kansan umpiunessa. Toisaalta, kansa on niin typerää sakkia että jos se heräisi, se ei osaisi muuta kuin riehua. Siitä on viimevuosisadan alkupuolelta näyttöjä, eikä sekään kovin hyvältä vaihtoehdolta tunnu.

    Äänestä

Aloittaja

The Greatest Story Never Told
on katsomisen arvoinen pläjäys. Ihan dokumentiksi en menisi sitä sanomaan koska se mielestäni on vastapropagandaa juutalaisten propagandalle, mutta itse kunkin on hyvä nähdä toisenkin osapuolen näkemys asiasta, joka tähän mennessä on ollut vain juutalaisten hallussa noin 70 vuotta.
Joitakin nettisaitteja lukuunottamatta kaikki maailman mediat ja viihdeteollisuus on juutalaisten omistuksessa tai ainakin hallinnassa jollakin tavoin, pankkimafiasta puhumattakaan. Lisäksi monissa maissa juutalaisten sanan epäilemisestä on tehty rikos. Ei siis ihmekään että 70 vuoden yhtäjaksoisen rummutuksen jälkeen vastapuolen sanoma tuntuu vaikealta hyväksyä. Vaikkei hyväksyisikään, kannattaa kuitenkin tutustua, sanoisin.
http://magneettimedia.com/kiiteltya-hitler-dokumenttia-kaannetaan-suomeksi/

Äänestä
  • Aloittaja

    Videon hunajan ja siirapin sekainen taustaveisuu ja pianon pimputus on vastenmielistä kuultavaa. Minä suoriuduin siitä jotenkuten niin että laitoin äänen mahdollisimman pienelle ja joissakin paikoin mykistin sen kokonaan pois.

    Äänestä

Aloittaja

Esimerkiki juutalaiseen myyttiin pitkään kuulunutta kuuden miljoonan uhrin tarinaa esiteltiin jo vuoden 1943 helmikuun valituissa paloissa, siis pari vuotta ennen sodan päättymistä ja ennen väitettyjä Auschwitzin keskitysleirisurmia.
https://totuusbloki.files.wordpress.com/2015/01/valitut-palat.jpg?w=300&h=211
Kuva: Vuoden 1943 Valitut Palat, joissa mainitaan tulevat 6 miljoonaa juutalaista uhria. Teksti on peräisin juutalaiselta Hollywood käsikirjoittajalta Ben Hechtiltä.
https://totuusbloki.wordpress.com/2015/08/11/saatana-saapui-new-yorkiin/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


o.j.a kirjoitti:

Siinä menivät usko, toivo ja rakkaus. Lue itse:
http://janispetrus.puheenvuoro.uusisuomi.fi/203217-meilla-on-jano-huomennakin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu