Stubb antoi kuolonsuudelman Soinille!

Olipa eilen näytös kun Alex yltyi kehumaan Timo Soinia. Alex kehui kuinka Timo Soini on persujen kanssa ollut oikein mainio ja hyvä hallituskumppani. Persut saivat kiitosta Kreikan tukipaketista, pakolaisten vastaanottamisesta ja vielä lopuksi köyhien kurittamisesta leikkauksilla.

Mitähän mahtaa Timo-rukka ajatella noista kiitoksista? Ja ennenkaikkea, mitä se tavallinen köyhä rivipersu ajattelee? Taisi Stubb tehdä ihan tahallaan tuon kehumisen, taas lähti persuilta muutama tuhat ääntä.
2458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Kyllä se Stubbi tietää, ei se turhaa kehu. Se on Soini niissä kolmikon neuvotteluissa suostuvainen kumppani, kunhan pidetään kiinni siitä Soinille tärkeäsät asiasta, että EU:ssa on sanottava Suomen kannan olevan vapaaehtoisuus pakolaisasioissa. Sipilä ja Stubbi on tuohon suostuneet, kun Soini taas on suostunu vapaaehtoisesti ottamaan mitä tulee. Soon sillee jotta näin täyttyy kaikkien tärkiä periaate, kaikki on sitte tyytyväisiä. Jotta aiheesta se Stubbi kehui.

Äänestä

Tyhjää löpinää ,nuoleskelua ja siitä Soini tykkää.tykkää,kunhan vaan saa olla hallituksessa,näin valitettavasti se menee,ällöttävää valehtelua molemmilta,kokoomus vie ja muut myötäilee.

Äänestä

pieruhomostelija koko soini ja stpido on narsisti.

Äänestä

Timo Soini tuomitsi eilen erittäin jyrkästi rasismin Suomessa. On siinä rivipersuilla taas nielemistä. Kyllähän sen KKK-huppupään teko olikin sairainta mitä pitkiin aikoihin on tapahtunut. Naisia ja lapsia heittelivät nyrkin kokoisilla kivillä voi jumalauta mitä pellejä! Suomikin pääsi otsikoihin oikein ison rapakon takana asti. Suomalaiset saavat hävetä tuon känniporukan tekoa nyt taas monta vuotta.

Äänestä
  • Kuulemma yksi lapsiperhe,että semmonen keppihevonen.Näin maailmaa kierrelleenä ei suomalaisilla ole mitään hävettävää,päinvastoin PS:käyppä piruuttas kattomassa MV-lehden sivuilta Mamujen teurastusvideo,ehkä se aukaisee sinun silmäsi.

    Äänestä

  • SokeaKissanpoika kirjoitti:

    Kuulemma yksi lapsiperhe,että semmonen keppihevonen.Näin maailmaa kierrelleenä ei suomalaisilla ole mitään hävettävää,päinvastoin PS:käyppä piruuttas kattomassa MV-lehden sivuilta Mamujen teurastusvideo,ehkä se aukaisee sinun silmäsi.

    Olisit suositellut samantasoisia lehtiä kuten Mustanaamio ja Aku Ankka. Tai on niissä toki enemmän totuutta kuin tuossa puliukon oksennusteoksessa eli MV-lehdessä.

    Kerroppa meille mikä on näiden heppujen työpaikka ja paljonko ne maksavat veroja kuukaudessa, se ehkä aukaisee sinun silmäsi. Kuiskaan vastauksen: Nuo ovat loisia jotka eivät ole työpaikkaa ikinä nähneetkään. Oikeita mätäliskoja.

    http://img.yle.fi/uutiset/kotimaa/article8333464.ece/ALTERNATES/w580/2509_KKK_EV_LK_NEtti ku klux klan kkk lahti turvapaikanhakijat pakolainen maahanmuutto rasismi 24.9.2015.jpg

    Äänestä

Matalaa profiilia on persut pitäneet myös Halla-ahon ehdotuksiin pakolaiskriisiin hoidosta Suomessa. Hullu-aho ehdotteli parakkikylää piikkilangalla rajan viereen.
Ainoastaan polttouunit ja raitapuvut puuttuivat visiosta, ei ole ukko täyspäinen.

Äänestä
  • Luin myös hänen ehdotuksen, pani kyllä miettimään, onko mies terve. Mitä hän tarkoittaa sillä, että parakkikylässä pitäisi olla vain "minimistandardit ja kaikki rahallinen tuki pois". Olisiko siellä normaalit suihkutilat kuitenkin ?
    Ehkä vielä "arbeit macht frei" kyltti portille, niin olisi historian havinaa.

    Äänestä

Soinihan vaan sanoi että kaikki oikeasti avuntarvitsevat voivat muuttaa Suomeen.

Äänestä

http://yle.fi/uutiset/suomen_maine_kasvoi_lahden_huppumiehen_kuvat_levisivat_maailmalle/8331968

Katsokaapa tuota kuvaa hetken oikein ajatuksen kanssa. Paljonkohan tuo tatuoitu pelle tuossa huppupään vieressä on tehnyt töitä elämänsä aikana? Varmasti on kova työmies ja maksanut paljon veroja, heh heh.

Tuo kaapumies lähinnä säälittää. Tuota se teettää kun avohoito pettää. Kukahan tuossa kaavun alla lymyää? Missä Halla-aho oli tuohon aikaan? :)

Äänestä

Hullu-ahohan varmasti selittäisi tuon kaapumiehen toilailunkin jotenkin tyyliin "tämä on pakolaisia kohtaan periaatteessa oikein." Pilvenpolttajan äänellä sössöttävä turhake koko äijä.

Hyvä että Timo Soini tuomitsi erittäin jyrkästi rasismin. Siitä pointsit hänelle ja toivottavasti nakkaa sen Hullu-ahon vittuun koko puolueesta.

Äänestä

Suurinosa suomen kansasta ei halua tänne mamuja eli elätettäviä tälläkään hetkellä. Tilanne vain muuttuu kokoajan jyrkemmäksi tänne muuttaviin elätettäviin. Se on terve luonnonlaki. Tulette näkemään varmasti. Ken elää hän näkee.
Mistä rahat? Suomen köyhä kansa (35 %) vähintään elää köyhyysrajan alapuolella nyt, ennen ja aina.
Ei sitä alvia ja polltoaineveroa jne voi enää loputtomasti nostaa. Se on jo kääntynyt tappion puolelle. Leipäjonot eiku pitenee.

Äänestä
  • Näin se on. Kansa ei halua mamuja tänne. Kaikki muu on teeskentelyä.
    Samapa se virkaloisille. Niillehän se iso loispalkka tulee luontaisetuna.
    Mutta pakko siihenkin on tulla muutos. Loisia liikaa vrkailemassa. Kansan selkäranka katkeaa.

    Äänestä

Sinä et ole kansa. Tutki galluppeja ja huomaat olevasi väärässä.

Äänestä

Maahanmuuttovastaisella kannanotolla, mikä tahansa puolue lisää kannatustaan. Tämä idea on vapaasti käytettävissä.

Äänestä

Suomella ole mitään "mainettta". Paskat.
Sehän on hyvä vain että leviää tuo totuus ettei suomalaiset halua tänne mamuja loisimaan.
Menköön ruottiinsa ja tanskaansa. Tänne ole pakko vääntyä "kivitettäväksi"

Äänestä

Aloita sinä Suomen tervehdyttämin muuttamalla Timbuktuun.

Äänestä

Sipilä taasen keskuteli 17 vuotiaan kanssa jolla parta kasvoi ja taustasta ampumaharjoittelu leiri jne. En enää koskaan voi kuulla tai katso Sipilää kuin pidätellen oksennusta.

Äänestä

Jos Per su avaa suunsa niin paska haisee hänen hengityksessään. Niin kun se jauhaa paskaa...

Äänestä

Hulluahohan meinaa perustaa nyt oman puolueen. Timppaa vituttaa.

Äänestä
  • Se olisi varmasti kaikille parasta, tulisi Soinin elämäkin helpommaksi, vaikka persut pienenisi puolueena. Hulluahon puolue keräisi kaikki hullut persuista ja muualta lippunsa alle. Ei niillä mitään poliittista vaikutusvaltaa koskaan olisi, sellainen poliittisesti hylkiöpuolue, jonka tarjoama vaihtoehto olisi sitä samaa, mitä uusnatseilla muissa maissa.
    Pitäisivät pahaa mölyä ja heiluttelisivat lippujansa, hulluaho sitten antaisi blogistaan vettä myllyyn, tuollaisilla "parakkileiri ehdotuksillaan. Yhdessä sitten haukkuisivat musulmaaneja ja muita, ketkä heitä sattuisivat arvostelemaan.
    Välillä sitten istuisivat käräjillä syytettyinä viharikoksista, semmoinen puolue se luultavasti olisi.

    Äänestä

Perseet hajoaa. Hyvä homma.

Äänestä

Mulukut potkia mamuilta mäsäksi. Siinäpä olisi hyvä maine USA.ta myöten.
Sittempä tänne ei olisi niin hinku.
Menköön sinne tanskaansa tai ruottiinsa. Suomeen ei tarvita loisia. Niitä on liikaa jo. Virkamiehet ovat kalliita loisia presidenttiä myöten...Pärrrkkeleen kalliit loiset.

Äänestä

Käväiseppä potkimassa. Olethan nopea juoksemaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuolonsuudelma kirjoitti:

Olipa eilen näytös kun Alex yltyi kehumaan Timo Soinia. Alex kehui kuinka Timo Soini on persujen kanssa ollut oikein mainio ja hyvä hallituskumppani. Persut saivat kiitosta Kreikan tukipaketista, pakolaisten vastaanottamisesta ja vielä lopuksi köyhien kurittamisesta leikkauksilla.

Mitähän mahtaa Timo-rukka ajatella noista kiitoksista? Ja ennenkaikkea, mitä se tavallinen köyhä rivipersu ajattelee? Taisi Stubb tehdä ihan tahallaan tuon kehumisen, taas lähti persuilta muutama tuhat ääntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu