Hullujen maa

sairastatouhua

Suomalaiset ovat maailman hölmöin jä tyhmin kansa, antavat ISIS-taistelijoiden kävellä maahansa eivätkö edes vastusta, päinvastaoin, mielisairaat jopa kiittävät että valloittajat tulevat maahan työvoimapulaa paikkaamaan, vaikka maassa on puoli miljoonaa työtöntä jo omasta takaa

12

177

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • verrattavissa

      Pietarissa asuu noin 2 miljoonaa muslimia .

    • skinnybob

      suurin osa suomalaisista uskoo jumalaan

    • gfas

      Abraham Ukbagabir oli juuri saanut tietää, ettei hän saa oleskelulupa Ruotsiin. Hänet karkotettaisiin Italiaan. Ukbagabir meni päätöksen saatuaan ystävänsä kanssa Västeråsin Ikeaan. Taloustavaraosastolla hän otti yllättäen kaksi veistä ja hyökkäsi ostoksilla olleiden 55-vuotiaan naisen ja tämän 27-vuotiaan pojan kimppuun. Molemmat kuolivat puukoniskuihin.

      Uhrejaan syytetty ei tuntenut entuudestaan vaan hän valitsi heidät täysin sattumanvaraisesti. Ikean hän valitsi tekopaikaksi juuri sen vuoksi, että siellä on veitsiä.- Uhrit eivät olleet paikkakuntalaisia, he olivat Västeråsissa vierailulla kolmannen perheenjäsenensä luona.

      Uhrien lisäksi Ukbagabir puukotti myös itseään, ja häntä hoidettiin teho-osastolla useita päivää.

      Mies on tunnustanut tekonsa. Hän kertoi esitutkinnassa puukottaneensa itseään, jotta hän pääsisi jumalan luokse. Mielentilatutkimuksen perusteella Ukbagabir on syyntakeeton.

      Uhrien omaiset ovat lähettäneet vetoomuksen tapauksen johdosta.

      - Olemme menettäneet rakkaan tyttären ja äidin, rakkaan pojan ja veljen. He olivat väärässä paikassa väärään aikaan. Tätä surullista tapahtumaa on käytetty aseena tiedotusvälineissä ja sitä emme halua. Emme halua, että tätä tapahtunutta käytetään aseena keskustelussa maahanmuutosta ja integraatiosta.

    • pöjä

      mitäs duunaat täälä kun olet ite niin v--fiksu .. mee mamuks jonnekin hevo..v.kuuseen

    • sanoppasse

      Missä se sijaitsee se "viisas " maa ?
      Onko se Neukkula, Pohjois-korea- Kuuba...

    • kuinka_käy
    • 342ge45

      Kyllä avaaja asiaa kirjoittaa. Mutta se on vain niin, että rasismin pelko on sumentanut järjen täälläkin.

    • tuppukylä

      Kyllä hölmöläisillä on varaa paskasta maksaa niin kauan kuin joku lainaa.

      • pölkky.matti

        Suomalaisen veronmaksajan selkänahasta revitty hyvinvointi on jokaiselle kuuluva perusihmisoikeus. Matti Vanhasen hallitusohjelmassa luki, että "Suomi kuuluu kaikille". Matin isä Tatu oli tunnettu älykkyystutkija.


    • Kulttuurihygienisti

      Jihad on levinnyt kuin kulkutauti jo yli 1400 vuotta. Se vainoaa, tuhoaa ja tappaa tehokkaasti. Mikään lääke toistaiseksi ei ole tätä ruttoa saanut tukahdutettua. Sen sijaan, että kulkutauti tukahdutettaisiin, sitä pidetään elinvoimaisena, antamalla sen levitä ja tartuttaa uusia kulttuureja. Ranska, Saksa, Belgia, Englanti, Ruotsi... muutamina esimerkkeinä. Nyt taudin leviämistä Suomeen edistää mm. Stubb & Suvakkikultti. Stubb on kuin surkea feikkilääkäri, joka ei näe taudin kuvaa eikä leviämistapaa. Sen sijaan se tarjoaa lääkkeeksi jotain näennäistä. Integroituminen, kotouttaminen, monikulttuurisuuden kannattaminen, antirasismi jne... Hirveä määrä erilaisia sokeuttavia ja zombifioivia keinoja, joka aiheuttaa harhakäsityksen, että destruktiivinen ja invasiivinen ruttobacillus jihadissimus ei muka kulje mamumassojen mukana pitkin Eurooppaa. Mamut raiskaa, ryöstää, häiriköi, harrastaa pedofiliaa, pahoinpitelee, puukottaa... Miten kaukana on Suomen ensimmäiset jihadin toteuttamat pommi-iskut? Tai poliittiset murhat?

      Suomi on puupäiden johtama maa, jota johtaa kohta toisen maan puupäät.

    • näintuleekäymään

      Jos jihadistit räjäyttävät ensimmäiset pomminsa täällä niin hintti- Stubb tapetaan välíttömästi perheineen ja ruumiit syötetään sioille.

      • oletsekaisin

        Sinä se vaan jaksat lietsoa tappamista. Pitäisiköhän sinut kyyditä jo hoitoon?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe