Kasvis on *****

multaaaaaaaa

kasvis on paskaa eli kasvis kukkahatut hankkikaa elämä ja hoitoa ja lääkkeet ja pakkopaita ja ottakaa pataan kun saarnaatte lihoista ja laittakaa porkkana perseeseen ja ryömikää siellä mullassa ja ja ja

9

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • not.not

      Nyt oli kyllä niin vahva, faktoihin perustuva argumentti että kai sitä pitää lopettaa lapsellinen meuhkaaminen ja lähteä hirvimetsälle illallista metsästämään!

    • ukki53

      kasvikset ovat hyvää ruokaa meillä aterian perusta. joskus myös kalaa tai riistaa.

      • Julmaa

        Uuden tutkimuksen mukaan kasvit tuntevat kipua ja tietävät, kun niitä syödään. Julmaa syödä eläviä kasviksia.


      • Julmaa kirjoitti:

        Uuden tutkimuksen mukaan kasvit tuntevat kipua ja tietävät, kun niitä syödään. Julmaa syödä eläviä kasviksia.

        Ei se ole mikään uusi tutkimus. Jagadish Chandra Bose näytti tieteellisesti jo 1800-luvulla että kasvikset tuntevat kipua, ja enemmän kun eläimet: https://en.wikipedia.org/wiki/Plant_perception_(paranormal)


      • tunnenkipua
        Trexnonar kirjoitti:

        Ei se ole mikään uusi tutkimus. Jagadish Chandra Bose näytti tieteellisesti jo 1800-luvulla että kasvikset tuntevat kipua, ja enemmän kun eläimet: https://en.wikipedia.org/wiki/Plant_perception_(paranormal)

        No huithapelit silleen!

        Viimeaikaisten tutkimusten mukaan syöminen on tuskaa, joten jättäkäämme syöminen väliin tuottamatta mitään kärsimystä millekään.

        Ja lopputulos on, että syömätön yksilö kärsii nälkää ja tuskaa ennenkuin kuolee pois, joten ollaksemme inhimillisiä meidän täytyy päättää ko. yksilön elämä inhimillisesti ennenkuin kärsimys on liikaa inhimilliselta kannalta.

        Ja eiku niskalaukaus päättämään viherhörhön elämä ilman kärsimystä.


    • Scztadigo

      Kasvissyöjiä paransi astman ja veren kaikki arvot..

      Revi siitä!

      • Scztadigo

        Kasvissyöjiä piti olla.


      • Scztadigo
        Scztadigo kirjoitti:

        Kasvissyöjiä piti olla.

        Kasvissyönii


    • Scztadigo

      Vain Lihan syöjä voi ilmaista itseään noin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      107
      4716
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      396
      1426
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      188
      1085
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      110
      1078
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      922
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      921
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      911
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      907
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe