le sitten kun hän sitä viimein onnistuu saamaan. Eikä ihmekkään koska käsitykset pillusta ja seksistä perustuvat lähinnä elokuviin, joissa seksi on aina täydellistä kummallekkin osapuolelle sekä näyteltyyn pornoon ja kokeneempien miesten kertomiin valheisiin ja liioitteluun.
Vastaukset 15
- nomovie
Tuo on varmaan osin totta. Ei se seksi niin ihmeellistä ole, itsetyydytys tuntuu usein jopa paremmalta. Seksi muuttuu useimmiten hyväksi vasta pidemmässä parisuhteessa, jos siis suhde on toimiva ja hyvä ja kumpikin opettelee mistä toinen nauttii.
Siitä se vasta lähtee kehittymään paremmaksi.
Ne jotka ei ole koskaan panneet, luulevat että se on täydellistä ja sellaista kuin elokuvissa ja pornossa, mutta harvoin se sellasta on kun eihän elokuvissa muutkaan asiat täsmää tosielämässä. Läheskään kaikki ihmiset eivät koskaan esimerkiksi rakastu, mutta jotenkin kuitenkin useimmat päätyvät parisuhteeseen. Elokuvissa parisuhteet alkavat aina järisyttävällä rakkaustarinalla. Todellisuudessa vain hyvin harva löytää suuren rakkauden."Todellisuudessa vain hyvin harva löytää suuren rakkauden."
Miksi tyytyä vähempään..... ;P
"Because i'm worth it" ;D
- panosta_parisuhteeseen
Tuo on ihan totta. Muistan kuinka pettynyt olin ekan kertani jalkeen. Vaati tosiaan aikaa ja monen monta panokertaa (ja kortsusta luopumista) ennen kuin paneminen alkoi tuntua paremmalta kuin runkkaaminen.
- Innahelena
Seksi on hyvää parisuhteessa, kun toista rakastetaan.
eikai tänne normaalit ihmiset kirjoittelekkaan.
- Reikä-Reiska
Reikä-Reiska reikäosastolta, huomenta! Kerronpa teille nyt kokemuksen syvällä rintaäänellä, että aika löysä reikä se pillu on. Parempi pojat kuulkaa panna persereikään. Kun on salilla oikein kyykitty pakarat piukoiksi, niin on perslävessä hurja puristus!
- jokumies83
Ei pidä paikkaansa, niissä kuten kantajassakin on eroja. Itsellä on kohtuu paksu eikä mahtunut exän sisään joten se siitä suhteestakin... joten kelpais väljemmällä varustettu kun on tämmönen hk:n sininen.
- rebeeecca
jokumies83 kirjoitti:
Ei pidä paikkaansa, niissä kuten kantajassakin on eroja. Itsellä on kohtuu paksu eikä mahtunut exän sisään joten se siitä suhteestakin... joten kelpais väljemmällä varustettu kun on tämmönen hk:n sininen.
oi joi...mitkähän mahtaa olla sinun mitat? saattas tehdä sellanen hyvää, ja oletko kuullut liukuvoiteesta, kyllä se mahtuu ;)
- jokumies83
rebeeecca kirjoitti:
oi joi...mitkähän mahtaa olla sinun mitat? saattas tehdä sellanen hyvää, ja oletko kuullut liukuvoiteesta, kyllä se mahtuu ;)
Sanon vaan sen että pituudessa en voita mitään mestaruuksia, mut paksuuden puolesta joutuu käyttään erikoiskaupasta tilattuja kumeja...
- 2009
Myönnät siis, ettei se sittenkään paranna mielenterveysongelmia, niin kuin tällä palstalla usein kuvitellaan.
- Naisasialooseri1
En minä sellaista myönnä. Jos olet lukenut tekstejäni niin olen nimenomaan sanonut, että pillun saannin psykologinen vaikutus on huima eli se tekee todella hyvää miehen mielenterveydelle vaikkei fyysisesti kummoista olisikaan.
- kdkdkdn
Joo pillu ei tosiaakaan anna sellaista puristusta kuin oma nyrkki mutta kokeilkaapas pojat kuulkaas naisen pepunreikää niin a vot. Siinä ei ole mitään homomaista panna naista pepunreikään. Useimmat naiset vaan ovat arkoja päästämään pukille siihen toiseen reikään joten vaatii hieman suostuttelua. Sitten kun saatte naisen totutettu peppupanoon niin se on kuulkaa nautintoa kun naisen tiukka peräaukko puristaa siemenet ulos kepistä, suosittelen.
- plusyksi
1.
- mietittäväksi
Toiset sanoo, että kokematon laukeaa liian nopeasti, toiset taas että eivät ollenkaan, koska ovat tottuneet oman käden puristukseen. Kumpi sitten mahtaa olla enemmän totta?
- Lihasjumppa
Kaippa tuo vaihtelee vaan eri miehillä ja kun puhutaan siitä naisen lantionpohjan lihastreenistä naisille.
Se sama auttaa myös miehiä kestämään kauemmin.et treenit treenii
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3131409Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311159- 62912
- 72911
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html451900- 48681
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen73645Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M94636Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl464609- 38602