Nussimaan tai edes riittävän usein niin lopulta penis kutistuu olemattoman pieneksi ja vetäytyy jopa sisään?
Pitääköhän paikkansa että jos ei pääse koskaan
Ykssmies
688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olen kyllä enemmän sillä kannalla että kyseessä on pelkkä myytti mutta seksihaluihin se kyllä varmaan ennenpitkää vaikuttaa nimenomaan vähentävästi kun tottuu siihen ettei saa koskaan seksiä.
Penis surkastuu (eli kutistuu), jos sitä ei käytä. Samalla tavalla kuin kävelykyvyn menettäneiden jalat saattavat surkastua jos niitä ei hiero ja pidä aktiivisena.
ahkeralla kädellä saa helposti enemmän seksiä, kuin keskiverto parisuhteessa.
Kyllä se kutistuu jos sitä ei käytä. Mutta esim. ahkera runkkaaminen kolme-neljä kertaa päivässä kasvattaa kullia jo huomattavasti.
Itse en usko tuohon munan surkastumiseen vaan pidän sitä pelkkänä myyttinä.
Tai kyllähän miehen vehje vähän kutistuu kun ikää tulee lisää mutta niin käy myös niille ytmeille jotka ovat nussineet ahkerasti koko ikänsä.