Ärsyttävät palstan lukijoita ja kääntyvät aloittajaa vastaan. Sellaisten aloitta aliarvioi muita ja pitää itseään ainoana joka on moisen havainnut. Touhottaa ilman kritiikin häivää kaikenlaisia kaupunkilegendoja ja ankkoja ja muitten trolleja tänne tietämättä asiasta mitään.
väärän palstan jutut ja ankat
osaamme.itse.lukea.parem
1463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/03/23/valheenpaljastaja-uutista-helppo-matkia
Lue ajatuksella.
Sunnuntai-iltana Malungin läheiseen Liman lomakylään saapui kaksi bussilastillista matuja. Matut kertoivat, että metsäympäristö pelottaa heitä, ja että he haluavat asutulle alueelle
Täällä on vaarallista. Täällä ei ole ihmisiä, mutta täällä on eläimiä. Emme voi asua täällä. Meillä on lapsia. Täällä on liian kylmä!”
http://static.mvlehti.net/uploads/2015/10/Abdullah-matu.jpg
Ruotsissa! Yksittäistapaus,yksin linja-autossa!
Näin pienenä vinkkinä "static" subdomain ei tarkoita mitään. Sama Ilja Janitskinin sivu se on, kuten tuo uberuutiset...ja muutama muukin sivusto. Hän tekee myyvää journalismia tyyliin 7-päivää lehti tai iltasanomat...tai muu ns. keltainen lehdistö. Suurin osa jutuista on liioiteltu, että Ilja saisi firmaansa mainostuloja facebookista ja googlelta. Oikeita uutisia kyseisiltä sivuilta et tule löytämään. Jos niihin itse uskot, suosittelisin Mielenterveystoimiston palveluita.
Oletko päässyt avohoitoon?
https://youtu.be/nZhNqMHXxJ8
Siinä on totuutta,vai pitääkö vääntää rautalangasta malli?
Onpa huono suomenkielen tekstitys. Värssyjä? Hahahaa onko joku 50-luvulla syntynyt kirjoittanut tuon?
mahtoiko tuokaan Kemiin liittyä, ei ainakaan selitetty. Kaikenlaisia linkkejä ei viisas mene avaamaan.
Vai ihan suomenkielen? Sinun itsesi tulisi opetella suomen kielen oikeinkirjoitusta ennen kuin arvostelet muita.
Karjalan evakot ei voineet valita itse paikkaa, ei ollut sosiaalista mediaa, mistä voi saada tietoa, missä maksetaan eniten. Ei kuljetettu bussilla paikasta toiseen, ja kyselty ruokatoiveita. Nämä lomamökit Ruotsissa olivat kaikilla mukavuuksilla varustettu, ei kelvannet koska bussipysäkille 25 minuutin matka, kaupat ja palvelut puuttuivat, nämä olivat myös kieltäytymisen perusteluja. Ainakin eilen istui kahdessa bussissa mamuja, bussiyhtiö oli raivoissaan, koska tarvitsi autot muualle ajoon, poliisit ei mahtaneet tilanteelle mitään. Sodan aikana massamme palkittiin maatamme puolustaneet sotilaat ansiomerkein ja kunniakirjoin. Palkitaanko nyt nämä sotaa karkuun lähteneet nuoret miehet?
https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xaf1/v/t42.1790-2/12186905_10206420673628904_1573929645_n.mp4?efg=eyJybHIiOjg0OSwicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoidjJfNDI2X2NyZl8yM19tYWluXzMuMF9zZCJ9&rl=849&vabr=472&oh=b03f364442953ce98340c94746035e94&oe=563217C1
Miten saada päättäjät uskomaan, että myyjien tehtävä ei ole joutua kohtaamaan väkivaltaa näin paljon työssään. Muuntorangaistuksen palauttaminen on välttämättömyys, jotta oikeustaju rikoksia kohtaan oli asianmukainen.
Onneksi Anna taas kerran sai tavarat takaisin, ja taisi jäädä jotain muutakin mukaan.
Kemijärven naismyyjät katsokaa mallia ja menkää "karate" kursseille.
Hyvä Anna!
Seppo Huhta: Kallista palauttamista!
Seppo Huhta ilmaisee taas asiat suoraan.
30.10.2015 18:36, 3558 lukukertaa
Lunasta 20 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Gonzo’s Questiin!
Seppo Huhta kirjoittaa Facebook-päivityksessään:
Nämä summat ja maat olivat Mamuviraston sivuilla, vaan eivätpä ole enää, ja mistähän syystä? Oisko yks ja toinen kysellyt perään, ja virasto päättänyt, että eiväthän kansalle kuulu, mihin kansan rahat käytetään.
Vapaaehtoisen paluun avustukset maittain:
Avustus voi olla joko käteistukea tai hyödyketukea. Tukimuoto valitaan hakemusta jättäessä. Kaikille samaan perheeseen kuuluville myönnetään samaa tukimuotoa, siis joko käteistukea tai hyödyketukea.
Käteistuki: Käteistuen määrä riippuu paluumaasta:
A normaaliavustus EUR 1000, lapsen avustus EUR 600
A) Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Djibouti, Etelä Sudan, Etiopia, Eritrea, Gambia, Guinea, Guinea Bissau, Haiti, Irak, Jemen, Kambodza, Kenia, Keski-Afrikan tasavalta, Kongon Demokraattinen tasavalta, Korean Demokraattinen Kansantasavalta, Laos, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritania, Mosambik, Myanmar, Nepal, Niger, Päiväntasaajan Guinea, Ruanda, Sambia, Senegal, Sierra Leone, Somalia, Sudan, Tadzikistan, Tansania, Togo, Tšad, Uganda, Zimbabwe ja tietysti Somalia,kuinkas muuten!
MILJOONA MINUUTISSA MUUTTUU KAHDEKSI SEKUNNISSA
Siis tämä täysin järkeä vailla oleva pakolaispolitiikamme tulee lähivuosina romuttamaan Suomen, ja myös EU-maiden taloudet.
JÄLJELLÄ ON VAIN VOIMA JA YHTEISTYÖ
Kaikkien maiden, mutta ennen muuta VENÄJÄN, NATON ja KIINAN on yhdistettävä sotilaallinen voimansa Isiksen tuhoamiseen. Euroopan rajat on myös suljettava ainakin vuodeksi ja tämä sotku on siivottava.
On myös tehtävä selväksi niille maille, vaikka väkisin, jotka ovat tämän sopan keittäneet, että emme sitä enää syö!
Eli ennen muuta Irak ja Somalia sekä Syyria on laitettava tavalla tai toisella ojennukseen, ei tässä muissakaan maissa eletä kuin pellossa.
Nimittäin jos maiden ja kansojen kesken ei ole eroja ja ollaan niin “rauhanuskontoa, niin rauhanuskontoa”, niin sitten eletään niin kuin puhutaan.
Myös muslimimaiden, ennen muuta Saudien, Iranin, Bahrainin, Quatarin, Arabiemiraattien ja muiden muslimististen öljyvaltioiden on kannettava vastuunsa “muslimiveljistään”.
Ja mitä suwakkeihin tulee, niin maksakoon tästä eteenpäin jokaisen, jonka tänne haluavat, me muut olemme jo osallistuneet yli “oman tarpeen”.
Ps. Mitä parhainta Pyhäinmiestenpäivää ja/tai Halloween -juhlaa kaikille, mutta ennen muuta edes helpottavaa viikonvaihdetta köyhille, sairaille, yksineläville, asunnottomille ja kaikille jollakin tavalla sorretuille.
Kerroppas "rappiosuomi" onko sulla mitään omia ajatuksia? Aattelin vaan, kun et muuta osaa kuin toisten fb-päivityksiä kopioida ja siihenkään et itse ottanu kantaa.
Oot idiootti.
Rappiosuomi kirjoittaja. Ei asiaa tuon selvemmin voi enää sanoa. Meillä on viety sananvapaus jossakin määrin, missä maahanmuuttajista on tehty vaitiolovelvollisuus pakote. Veronmaksajat eli he, jotka tämän kaiken maksavat, eivät saa edes tietoa todellisista kustannuksista, vaan sekin pyritään salamaan kaikin keinoin. Samaa mieltä, maksakoon suvakit, ja ottakoon heitä asuntoonsa niin paljon kuin haluaa. Ruotsi on jo huutavassa hukassa tämän suvaitsevaisuuden kanssa, ja meidän maalla myös perälauta vuotaa kuin seula.
Sinä tämän paskan aloitit ja SINÄ SEN LOPETAT SAATANAN HOMO.
Kasvata itse kotona kukkasi, VITUN LUUSERI. Olet muka SOD:n jätkiä, hahah, sulle nauraa sun kaveritkin selän takana! Vittu mikä luuseri! Et osaa maailman yksinkertaisinta asiaa ja joudut sen takia lusimaan linnaan!
Vaikka otsikko onkin että väärän palstan jutut, niin kumminkin rajansa kaikella. Älä sinä torniolainen tänne tunge huutamaan.