Mtv3: Suomeen tullaan sossurahojen perässä

Mtv3 haastattelussa Suomessa pitkään ollut Irakin pakolainen, sanoo pakolaisten tulevan Suomeen sosiaaliturvan perässä.

https://www.youtube.com/watch?v=ZoO9_ZGjuss
9235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Norrköpingissä raiskausiltamat

Posted on 26.6.2015 by Paavo Tajukangas // 8 Comments

541818

Bråvallafestivaalit ovat Norrköpingissä pidettävät rock– juhlat, jotka ovat parhaillaan täydessä töhinässä. Paikalla on tuhansia ruotsalaisia nuoria, jotka suomalaisillekin tuttuun tapaan juovat ämpäreittäin viinaa. Paikalla on myös uusruotsalaisia miehiä, jotka eivät voi hillitä himojaan. Nämä vaanivat kehitysmaalaiset raiskasivat viime yön aikana urakalla.

Eräs 17 vuotias tyttö kertoo rikosilmoituksessa heränneensä yöllä siihen, kun entuudestaan tuntematon kehitysmaalainen oli tunkeutunut tytön telttaan hänen ollessa unessa. Ilmoituksen mukaan mies oli ottamassa tytön housuja pois miehen itse ollessa housut kintuissa. Tytön alkaessa huutamaan mies poistui paikalta.

Toisen ilmoituksen mukaan muuan 18 vuotias tyttö kertoo olleensa tolkuttomassa humalassa ja kykenemätön liikkumaan. Tilannetta yritti käyttää hyväksi kaksi tuntematonta kehitysmaalaista. Touhu keskeytyi tytön kaverien huomatessa tapahtumien kulun.

Tällä hetkellä poliisilla on neljä puhdasta raiskausta ja muutama sormipersepillu pöydällä.

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21035324.ab

Nykyään on vaarallista olla ruotsalainen.
Laita jakoon:

Äänestä

Jätkillä ei ole rahasta puutetta joka päivä käsivarret notkolla kantavat evästä.

Äänestä

On pelättävissä, ettei varkaus jää ainoaksi, Juvonen huomauttaa.

Epäillyt ovat noin 40-50 -vuotiaita ulkomaalaisia miehiä, joilla oli tummat laineilevat hiukset. Molemmat olivat yli 180 senttiä pitkiä.

Kyllä on hatarat tuntomerkit,oliko pakolaisia?

Äänestä

Lompakko hävisi

Lähes 80-vuotias nainen puolestaan joutui varkauden uhriksi Helsingin Itä-Pasilassa keskiviikkona kello 17 jälkeen.

Kaksi miestä pysäytti naisen kerrostalon edessä ja näytti tälle karttaa. Nainen ei miesten puheita ymmärtänyt ja jatkoi matkaansa. Miehet seurasivat häntä siihen asti, kunnes nainen meni rappukäytävään.

Naapuri löysi vähän myöhemmin kerrostalon ulko-oven edustalta naisen lompakon ja vei sen naiselle. Kukkarosta oli viety satoja euroja. Lompakko oli ollut naisen olkalaukun pohjalla.

- Vastaavanlaisia vanhuksiin kohdistuneita varkauksia tehdään tasaiseen tahtiin. Nämä ovat hyvin raukkamaisia juttuja, sanoo ylikomisario Tuomo Lotta Helsingin poliisista.

Poliisin mukaan tekijät ovat yleensä ulkomaalaisia.

- Monesti näihin tapauksiin liittyy, että vanhusta on lähdetty seuraamaan, Lotta sanoo.

Äänestä

Minusta ainakin tuli rasisti käytyäni 1980-luvun alkupäässä Intiassa. Vaikka matkanjärjestäjä oli itsekin intialaistaustainen ja väitteensä mukaan Suomessa insinööriksi lukenut Uttam Sood, niin ei totisesti miehellä älyä ollut! Ja vähintäänjoka toinen intialainen elää toisia huijaamalla.

Näistä mielipiteistä ja kokemuksista kertomalla saattaa päästä tällaiseenkin:
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2015/10/suomalainen-bloggari-kidnapattiin.html
ja tarkemmin:
http://www.juhamolari.blogspot.fr/2015/10/25102810-tyrmassa.html
Minullekin on jo varoitus annettu pian kaksi vuotta sitten ja lisää tekaistuilla ulosotoilla, joite rikoksia ei Poliisi tutki.

Muutamille Suomi24:n palstoille on minulla taas kerran kommentointikielto.

Siksipä lähdetään porukalla Tornioon mielenosoitukseen joka on siellä huomenna 31.10.2015 kello 15 siinä just ennen Haaparantaa. Saavatpa Supon kätyrit taas videoida osanottajat niinkuin viimeinkin. On sitten syyllisistä jo kuvatkin, rikos vain pitää vielä keksiä. "Ei ole syyttömiä epäiltyjä, on vain huonosti kuulusteltuja".

Äänestä

Seppo Huhta: Kallista palauttamista!
Seppo Huhta ilmaisee taas asiat suoraan.

30.10.2015 18:36, 3558 lukukertaa

Lunasta 20 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Gonzo’s Questiin!

Seppo Huhta kirjoittaa Facebook-päivityksessään:

Nämä summat ja maat olivat Mamuviraston sivuilla, vaan eivätpä ole enää, ja mistähän syystä? Oisko yks ja toinen kysellyt perään, ja virasto päättänyt, että eiväthän kansalle kuulu, mihin kansan rahat käytetään.

Vapaaehtoisen paluun avustukset maittain:
Avustus voi olla joko käteistukea tai hyödyketukea. Tukimuoto valitaan hakemusta jättäessä. Kaikille samaan perheeseen kuuluville myönnetään samaa tukimuotoa, siis joko käteistukea tai hyödyketukea.

Käteistuki: Käteistuen määrä riippuu paluumaasta:

A normaaliavustus EUR 1000, lapsen avustus EUR 600
A) Afganistan, Angola, Bangladesh, Benin, Bhutan, Burkina Faso, Djibouti, Etelä Sudan, Etiopia, Eritrea, Gambia, Guinea, Guinea Bissau, Haiti, Irak, Jemen, Kambodza, Kenia, Keski-Afrikan tasavalta, Kongon Demokraattinen tasavalta, Korean Demokraattinen Kansantasavalta, Laos, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauritania, Mosambik, Myanmar, Nepal, Niger, Päiväntasaajan Guinea, Ruanda, Sambia, Senegal, Sierra Leone, Somalia, Sudan, Tadzikistan, Tansania, Togo, Tšad, Uganda, Zimbabwe ja tietysti Somalia,kuinkas muuten!

MILJOONA MINUUTISSA MUUTTUU KAHDEKSI SEKUNNISSA

Siis tämä täysin järkeä vailla oleva pakolaispolitiikamme tulee lähivuosina romuttamaan Suomen, ja myös EU-maiden taloudet.

JÄLJELLÄ ON VAIN VOIMA JA YHTEISTYÖ

Kaikkien maiden, mutta ennen muuta VENÄJÄN, NATON ja KIINAN on yhdistettävä sotilaallinen voimansa Isiksen tuhoamiseen. Euroopan rajat on myös suljettava ainakin vuodeksi ja tämä sotku on siivottava.

On myös tehtävä selväksi niille maille, vaikka väkisin, jotka ovat tämän sopan keittäneet, että emme sitä enää syö!

Eli ennen muuta Irak ja Somalia sekä Syyria on laitettava tavalla tai toisella ojennukseen, ei tässä muissakaan maissa eletä kuin pellossa.

Nimittäin jos maiden ja kansojen kesken ei ole eroja ja ollaan niin “rauhanuskontoa, niin rauhanuskontoa”, niin sitten eletään niin kuin puhutaan.

Myös muslimimaiden, ennen muuta Saudien, Iranin, Bahrainin, Quatarin, Arabiemiraattien ja muiden muslimististen öljyvaltioiden on kannettava vastuunsa “muslimiveljistään”.

Ja mitä suwakkeihin tulee, niin maksakoon tästä eteenpäin jokaisen, jonka tänne haluavat, me muut olemme jo osallistuneet yli “oman tarpeen”.

Ps. Mitä parhainta Pyhäinmiestenpäivää ja/tai Halloween -juhlaa kaikille, mutta ennen muuta edes helpottavaa viikonvaihdetta köyhille, sairaille, yksineläville, asunnottomille ja kaikille jollakin tavalla sorretuille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ponu1 kirjoitti:

Mtv3 haastattelussa Suomessa pitkään ollut Irakin pakolainen, sanoo pakolaisten tulevan Suomeen sosiaaliturvan perässä.

https://www.youtube.com/watch?v=ZoO9_ZGjuss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu