Lidli avaa ovensa huomenna 29/10.2015. Nyt loppui dietissä kuijjaaminen ja huomenna sitä saa halpaa safkaa Lidlistä taas.
Lidliin huomenna.
JoUkollaLIDLIIN
1388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pääsee syömään hyvää, monipuolista ja inhimillisissä hinnoissa olevaa ruokaa.
Kylän parhaimmat ja monipuolisimmat valikoimat safkoissa.
Ja sitten lauantaina Tornioon: http://mvlehti.net/2015/10/29/rajat-kiinni-mielenosoitus-torniossa-lauantaina-31-10-klo-15-alkaen/
Kuulemma Happaranda pitää kaupat auki lauantaina. Pitää lain mukaan olla passi mukana; ei oo kyllä ennen kysytty mutta nyt pitää kaikilla suomaalaisilla olla, maahantunkeutujilla henkilöllisyyspaperit on vain este ja haitta.
Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat.
Ne ei vaan nuo suomalaiset kaupat halpene vaikka Lidl paikkakunnalla onkin.
No,omapahan on S&K:n häpeä..
se yksi riistohinta kauppa valintatalo sai jo loppua ja kohta varmaan loppuu nuo muutkin rosvoliikkeet s ja k market.
eikö myyjillä ole töitä kun joka kerta riistokaupoissa käydessäni alkaa joutilaan oloinen naismyyjä kurkkimaan hyllyjen välistä.En todellakaan tiedä syytä, ehkä olin liian köyhän näköinen . juoksi kiireesti varastoon ilmoittamaan muille myyjille että nyt olis sopivan epäilyttävä jälestettävä. kassoilla ei ollut asiakkaita kuin minä, silti istui viereiselle kassalle rahastamaan, muka huuteli että tässä vapaa kassa vaikkei yhtään asiakasta ollut kaupassa, vain minä. vahti maksamistani pyörien tuolillaan ja juoksi ulos perässäni että näkis millaiseen autoon menee ja että mikä rosvokumppani siellä on. ikinä en ole varastanut, pystyn kyllä tulemaan toimeen OMILLANI. Sinä ko. myyjä levitit väärää tietoa, häpeä. Mistä oikein palkkasi saat?
Hyvä kun on monta ruokakauppaa saa vapaasti valita.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120820797313_uu.shtml
HS: Ruokakassien hinnat nousseet - vain Lidlissä aiempaa halvempaa
Se yksi vaalajärven EU vastanen kylähullukin näyttää aina käyvän kuiten Lidlissä ostoksilla.
Saahan sitä olla eun :vastainen vaikka käykin lidlissä. Ei se eu:n ansiota ole,että lidl on suomessa. Kyllä vapaa kauppaa on saanut käydä ja perustaa kauppoja ennen eu:ta mihin kuka tahansa eurooppaan.
Samoten ku nuo kiihkouskovaiset hihhulit jotka ensin pitää moraalisaarnaa isänmaallisuuden tärkeydestä ja sitte itse menevät Lidliin ostamaan Saksalaista roinaa.
Vaikka koskas ne omat ideologit ny itteä koskiskaan.
S-marketissa halvempi torttutaikinapakka kuin lidliddä.
Lidl taitaa nykyisin olla ainoa kauppa joka muistaa uskollista asiakasta jouluna.
Soankylässä sai ennen vanhaa kahvipaketin lahjaksi kauppayhtiöltä mutta mitäpä nyt vastaavilta puljuilta.Korkeintaan väärin laskutetun kuitin ns.aletuotteista